اصلاح کُند اساسنامه به ضرر فوتبال است، استقلال فدراسیون حفظ گردد

به گزارش کولو، شهاب الدین عزیزی خادم در مصاحبه با خبرنگار مهر، در مورد پیش نویس اساسنامه فدراسیون فوتبال و فعل و انفعالاتی که بین این مجموعه با فیفا و قانون اساسی به وجود آمده است اظهار نظر کرد.

اصلاح کُند اساسنامه به ضرر فوتبال است، استقلال فدراسیون حفظ گردد

عضو پیشین هیات رئیسه فدراسیون فوتبال با اشاره به حفظ منافع فوتبال و استقلال این مجموعه درباره احتمال نامزدی خود برای ریاست نیز صحبت کرد. او که رئیس هیات مدیره باشگاه سایپاست با اشاره به شرایط تیم فوتبال نارنجی پوشان با ابراهیم صادقی و آینده این تیم مصاحبهیی را انجام داده است که ماحصل آن را در پی می خوانید:

منافع فوتبال باید مهم ترین اصل باشد

عزیزی خادم درباره پیش نویس اساسنامه فدراسیون فوتبال و ایراداتی که فیفا از آن گرفته است گفت: اعتقاد دارم آنچه باید در اولویت تصمیم گیری های مرتبط با پیش نویس اساسنامه باشد منافع فوتبالی است. نگاه بدون غرض می تواند یاری زیادی به حل تعارضات کند. قرار نیست هرچه فیفا گفت را گوش بدهیم بلکه با تعامل کامل می توانیم مثل بعضی کشورهای عضو از قوانین داخلی خودمان در جهت منافع فوتبالی بهترین و بیشترین بهره را ببریم.

فصل الخطاب فوتبال است نه منافع فردی

عضو پیشین هیات رئیسه فدراسیون فوتبال درباره فشار فیفا بابت غیردولتی بودن فدراسیون ایران تاکید نمود: قبل از اشاره به این موضوع بایستی اصل انصاف را رعایت کرد. من مطمئن هستم زحمات زیادی برای حل و فصل مسائل موجود کشیده می گردد تا فوتبال ایران از بلاتکلیفی خارج گردد. فصل الخطاب، فوتبال است نه منافع فردی که طبق آن بخواهیم بندهایی را برای حضور بعضی آقایان در فدراسیون اضافه کنیم.

منافع ملی در راستای نفع فوتبالی است

وی درباره نظر بعضی کارشناسان مبنی بر تضاد قانون اساسی با غیردولتی بودن فوتبال تاکید نمود: اینچنین نیست. منافع ملی با فوتبالی در یک راستا هستند. قطعاً در فضای مصاحبه با فیفا می توانیم آنها را از تصمیمات داخلی مطلع کنیم. بعضی کشورها با توجه به همین منافع داخلی خود توانسته اند اساسنامه را به تصویب فیفا برسانند پس مسئله ای در این باره وجود ندارد.

عدم اعتماد به فوتبال وجود دارد

عزیزی خادم درباره فعالیت های چندسال اخیر فدراسیون و انتقاداتی که از عملکرد مدیران این مجموعه شده است توضیح داد: بایستی فضای بی اعتمادی کاملاً برچیده گردد. این به ضرر فوتبال است. به سختی توانسته ایم چند سرمایه گذار را وارد فوتبال کنیم و نباید کاری کنیم که آنها دلزده شوند. مردم هم برایشان فوتبال مهم است و نباید آن را نادیده گرفت.

استقلال فدراسیون باید حفظ گردد

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال تاکید نمود: استقلال فدراسیون را باید در اساسنامه لحاظ کرد. اجازه دخالت نباید داد. حالا وقت چانه زنی با فیفا و داخلی هاست تا بتوانیم این مبحث بسیار مهم را در اساسنامه حفظ کنیم.

پیش نویس اساسنامه کند است!

عزیزی خادم تاکید نمود: خیلی خوب می دانم زحمات زیادی در بدنه مدیریت فعلی فدراسیون فوتبال و حتی وزارت ورزش برای حل مسائل وجود دارد اما فکر می کنم به آهستگی و کندی در حال اصلاح ایرادات اساسنامه هستیم. باید دقت نظر ویژه ای به این موضوع داشته باشیم. کندی اساسنامه می تواند انتخابات را به تاخیر بیندازد و همین امر هم به ضرر فوتبال ملی و باشگاهی است. باید فیفا را در طول یک ماه قانع کنیم. به فدراسیون شفاف با منابع درآمدی پایدار احتیاج داریم.

فعلاً برای نامزدی ریاست زود است!

وی درباره احتمال نامزدی در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال یادآور شد: اجازه بدهید ابتدا تکلیف اساسنامه تعیین گردد و سپس درباره مسائل دیگر فرصت کافی هست تا تصمیم گیری برای حضور در انتخابات داشته باشم.

تابع تصمیم سازمان لیگ هستیم

رئیس هیات مدیره باشگاه سایپا درباره آغاز دوباره رقابت های لیگ برتر گفت: باید صندلی خودمان را بشناسیم و بدانیم که در چه مرتبه ای از مقام تصمیم گیری هستیم. در این صورت می توانیم یاری زیادی به مجموعه کنیم. ما هم صندلی خودمان را می دانیم و از تصمیمات سازمان لیگ فوتبال تبعیت می کنیم.

ابراهیم صادقی محصول سایپاست و مورد حمایت همه!

عزیزی خادم در انتها مصاحبهیش با خبرنگار مهر در مورد عملکرد ابراهیم صادقی در راس کادر فنی تیم فوتبال سایپا اعلام کرد: او محصول آموزشگاه سایپاست و همه اعضای هیات مدیره و مجموعه باشگاه احترام ویژه ای برای او قائل هستند. همگی از او حمایت می کنیم. مربی جوانی است. نمی گویم کارنامه درخشانی داشته اما آنطور نبوده که از او دفاع نکنیم. فعلاً هدف مدیریتی باشگاه حفظ تیم در لیگ برتر است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1112

به "اصلاح کُند اساسنامه به ضرر فوتبال است، استقلال فدراسیون حفظ گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصلاح کُند اساسنامه به ضرر فوتبال است، استقلال فدراسیون حفظ گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید