اولین تماس پامپئو با نخست وزیر جدید عراق، معافیت بغداد برای خرید برق از ایران تمدید شد

به گزارش کولو، وزیر امور خارجه آمریکا پس از آن که کابینه مصطفی الکاظمی پیروز شد از مجلس رأی اعتماد بگیرد، با نخست وزیر جدید عراق تلفنی گفت وگو کرد.

اولین تماس پامپئو با نخست وزیر جدید عراق، معافیت بغداد برای خرید برق از ایران تمدید شد

به گزارش کولو از ایسنا، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در گفت وگوی تلفنی با مصطفی الکاظمی، نخست وزیر جدید عراق شرح داد، واشنگتن به منظور کمک به موفقیت دولت جدید بغداد، معافیت 120 روزه ای را به عراق برای ادامه واردات برق از ایران اعطا خواهد کرد.

دستگاه دیپلماسی آمریکا در بیانیه ای گفت: ایالات متحده در حمایت از دولت جدید معافیت 120 روزه ای درخصوص تحریم های واردات برق از ایران لحاظ خواهد کرد که نشانه تمایل ما برای کمک به فراهم ساختن شرایط درست برای توفیق دولت جدید است.

10 روز پیش یعنی هشتم اردیبهشت خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام ارشد وزارت امور خارجه آمریکا گزارش داد، واشنگتن معافیت عراق برای خرید برق از ایران را برای یک بازه زمانی 30 روزه تمدید کرده است. این مقام آمریکایی که رویترز به نامش اشاره ای نکرده، گفت که ایالات متحده معافیت عراق از تحریم ها برای خرید برق از ایران را تمدید کرده است اما این تمدید این بار برای یک بازه زمانی کوتاه تر یعنی 30 روز انجام شده است.

او اضافه نمود، این معافیت در 26 مه به خاتمه خواهد رسید. معافیت های قبلی برای دوره های دست کم سه ماهه اعطا می شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 14 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1020

به "اولین تماس پامپئو با نخست وزیر جدید عراق، معافیت بغداد برای خرید برق از ایران تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین تماس پامپئو با نخست وزیر جدید عراق، معافیت بغداد برای خرید برق از ایران تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید