اولین کشتی باری ایران و سوریه به لاذقیه می رود

به گزارش کولو، رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و سوریه گفت: ماهی یک بار کشتی های باری به طور منظم از ایران به سوریه حمل بار خواهند داشت که نخستین محموله بیستم اسفند به بندر لاذقیه می رود.

اولین کشتی باری ایران و سوریه به لاذقیه می رود

به گزارش اتاق ایران؛ کیوان کاشفی رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و سوریه بیان نمود: طبق توافق اجرا شده، ماهی یک بار کشتی های باری به طور منظم از ایران به سوریه حمل بار خواهند داشت که نخستین محموله در تاریخ بیستم اسفند به بندر لاذقیه ارسال خواهد شد.

وی با بیان اینکه برای راه اندازی این خط، هماهنگی های لازم با ستاد توسعه روابط مالی ایران با عراق و سوریه و سازمان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران اجرا شده اضافه نمود: قرار است در صورت احتیاج این خط کشتیرانی به دو خط یعنی هر 15 روز یکبار ارسال کالا به لاذقیه تبدیل گردد، اما در ابتدای کار، یک بار در ماه صادرات به سوریه را به صورت منظم آغاز می کنیم.

کاشفی گفت: قبلاً مشکل اصلی این بود که باید بار های صادراتی در بندرعباس دپو می شد تا اینکه به ظرفیت مورد نظر می رسید؛ در آن صورت کشتی به سمت بندر لاذقیه حرکت می کرد، اما اکنون این محدودیت زمانی و معطلی 45 روز برداشته شده و هرماه به طور منظم کشتی لاینر به سوریه خواهد رفت.

وی اضافه نمود: این نظم در صادرات حتماً به حجم صادرات یاری خواهد نمود و اگر ظرفیت تجارت میان دو کشور بیشتر گردد، خطوط کشتیرانی بیشتری به این موضوع اختصاص داده خواهد شد.

کاشفی گفت: هیچ محدودیتی در اقلام صادراتی وجود ندارد ضمن اینکه این کشتی ها هم کانتینربر و هم فله بر است و صادرنمایندگان در صورت تمایل می توانند سوریه را به عنوان مقصد کالای صادراتی خود انتخاب نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1497

به "اولین کشتی باری ایران و سوریه به لاذقیه می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین کشتی باری ایران و سوریه به لاذقیه می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید