بایدن، آلاسکا را درو کرد

به گزارش کولو، ایسنا نوشت: چند روز بعد از آنکه برنی سندرز کمپینش برای انتخابات مقدماتی حزب دموکرات آمریکا را معلق ساخت، جو بایدن پیروز انتخابات مقدماتی این حزب در ایالت آلاسکا شده و در این دور از انتخابات توانست برنی سندرز را که با این وجود خواهان حضور نامش در رقابت شده بود، شکست دهد.

بایدن، آلاسکا را درو کرد

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، جو بایدن روز شنبه در انتخابات درون حزبی دموکرات های آمریکا در ایالت آلاسکا توانست با کسب 55.3 درصد از آرا سندرز را که 44.7 رای کسب نموده بود شکست دهد. در این مرحله از انتخابات 19 هزار و 759 رای ثبت شد.

همچنین بایدن توانست در این مرحله 11 نماینده الکترال و سندرز نیز چهار نماینده را به خود اختصاص دهد.

بر اساس محاسبه آسوشیتدپرس، بایدن تا به امروز 1228 نماینده الکترال و سندرز 918 نماینده الکترال را به خود اختصاص داده اند.

کیسی استینائو، رئیس شاخه حزب دموکرات در ایالت آلاسکا اظهار کرد، سندرز به همراه الیزابت وارن و تولسی گابارد که آنها نیز کمپین های انتخاباتی خود را متوقف ساخته اند، درخواست نموده بودند که نامشان در رقابت مربوط به این ایالت حفظ گردد.

سندرز در روزهای اخیر کمپین انتخاباتی خود را معلق ساخت اما گفت در رقابت ایالت هایی که تا به امروز شاهد برگزاری انتخابات نبوده اند، نامش را در برگه های رای حفظ می نماید.

هدف او جمع آوری نماینده های الکترال به نفع خود در راستای کوشش برای اعمال نفوذ بر دستور کار حزب دموکرات در نشست سال جاری کنوانسیون ملی دموکرات های آمریکا است.

سندرز در سال 2016 در مرحله انتخابات مقدماتی حزب دموکرات آمریکا در آلاسکا توانسته بود بر هیلاری کلینتون پیروز گردد.

انتخابات مقدماتی دموکرات ها در ایالت آلاسکای آمریکا ابتدا برای تاریخ چهارم آوریل برنامه ریزی شده بود اما نگرانی های مربوط به شیوع ویروس کووید 19 برنامه ها را تغییر داد.

حزب دموکرات در پاسخ به این شرایط ابتدا برنامه ریزی کرد تا این مرحله از انتخابات را به وسیله پست و یا در مکان های شخصی و خصوصی برگزار کند اما در ادامه صرفاً رای گیری را به صورت پستی برگزار کرد.

حزب دموکرات آمریکا گفت که اوایل ماه مارس برگه های رای را برای هر شخصی که نامش را تا اواسط فوریه به عنوان یک دموکرات ثبت نموده بود فرستاده است که تعداد آنها به بیش از 71 هزار تن رسیده بود. همچنین حزب دموکرات فرم های ثبت نام به عنوان رای دهنده و برگه های رای را در وبسایتش نیز قابل بارگیری ساخته بود.

برگه های رای می بایست برای شمرده شدن تا روز آدینه دریافت می شدند.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 15 خرداد 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 958

به "بایدن، آلاسکا را درو کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن، آلاسکا را درو کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید