بلاتکلیفی قاتل مادربزرگ

به گزارش کولو، تهران (پانا) - پسر جوان که به خاطر ازدواج با زنی بیوه مادربزرگش را به قتل رسانده و به قصاص محکوم شده بود با گذشت 7 سال از این ماجرا همچنان بلاتکلیف در زندان مانده است.

بلاتکلیفی قاتل مادربزرگ

به گزارش ایران، شهریور سال 93 زن 70 ساله ای در خانه اش واقع در منطقه یافت آباد به قتل رسید و وقتی مأموران پلیس برای آنالیز صحنه جنایت به محل رفتند متوجه شدند وی در حال نماز خواندن بوده که به قتل رسیده و طلا و جواهراتش نیز سرقت شده است. شواهد نشان می داد که عامل قتل، فردی آشنا بوده است وقتی کوشش برای شناسایی قاتل ادامه داشت مردی به اداره پلیس رفت و گفت: من فکر می کنم نوه مقتول به نام فرزاد 18ساله قاتل مادربزرگش باشد چرا که او با 200 گرم طلا پیش من آمد تا آن را برایش بفروشم.

با اظهارات این مرد، پلیس به سراغ فرزاد رفت و او را بازداشت کرد و وی در همان ابتدا به قتل مادربزرگش اعتراف کرد و گفت: مدتی قبل با زن مطلقه ای که دو فرزند داشت آشنا و به او علاقه مند شدم می خواستم با او ازدواج کنم اما چون پولی نداشتم به فکر سرقت طلاهای مادربزرگم افتادم. روز حادثه به خانه مادربزرگم رفتم و در حالی که داشت نماز می خواند او را خفه کردم و با کارد آشپزخانه هم چند ضربه به او زدم و پس از دزدیدن طلاهایش فرار کردم.

در جلسه دادگاه همه فرزندان مقتول از جمله مادر فرزاد برای متهم درخواست قصاص کردند. متهم گفت: باور کنید قصد کشتن مادربزرگم را نداشتم.

من فقط می خواستم ازدواج کنم ولی پولی نداشتم و حالا هم پشیمان هستم. در حالی که قضات دادگاه فرزاد را به قصاص محکوم نموده و حکم صادره نیز در دیوان عالی کشور تأیید شد اما اولیای دم به خاطر ناتوانی در پرداخت تفاضل دیه پیگیر پرونده نشدند. به این ترتیب وی نزدیک به 7سال بلاتکلیف در زندان ماند؛ تا اینکه وی با ارسال نامه ای خواستار معین تکلیف در پرونده اش شد. این پسر 25 ساله وقتی در شعبه دوم دادگاه کیفری رو به روی قضات ایستاد گفت: می دانم اشتباه بزرگی مرتکب شده ام و مجازاتم مرگ است اما حالا 7 سال گذشته و من در این سال ها بلاتکلیف در زندان مانده ام از قضات دادگاه تقاضا دارم کمکم نمایند تا تکلیفم روشن گردد. در سرانجام جلسه قضات وارد شور شدند تا درباره سرنوشت متهم تصمیم بگیرند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 31 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1400 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1622

به "بلاتکلیفی قاتل مادربزرگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلاتکلیفی قاتل مادربزرگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید