بیانیه طالبان درباره نتایج انتخابات افغانستان

به گزارش کولو، طالبان با صدور بیانیه ای در مورد نتایج انتخابات ریاست جمهوری افغانستان بیان کرد که نتایج این انتخابات با محتوای صلح در تضاد است.

بیانیه طالبان درباره نتایج انتخابات افغانستان

به گزارش گروه بین الملل کولو، ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان روز سه شنبه طی بیانیه ای پیروزی مجدد اشرف غنی در انتخابات افغانستان را مغایر با محتوای پروسه صلح در افغانستان خواند.

سخنگوی طالبان در این بیانیه گفت: بنا بر راپورها، کمیسیون به اصطلاح انتخابات یکبار دیگر اشرف غنی را به حیث رئیس اداره کابل معرفی کرد.

امارت اسلامی چنانکه پروسه جعلی و نمایشی انتخابات در زیر چتر اشغال را رد کرده بود، همانگونه این تعیین بی معنی در نتیجه انتخابات نام نهاد را رد می کند و آنرا کوشش ناکام برای خاک پاشیدن در چشم ملت می داند.

ملت مسلمان افغانستان پس از خاتمه یافتن اشغال، در خصوص مسائل داخلی تصمیم خواهد گرفت و سرنوشت سیاسی خود را تعیین خواهد کرد، وآن زمان با حاکمیت یک نظام قوی اسلامی به آرمان های راستین خود خواهد رسید.

انتخابات در زیر چتر اشغال و معرفی کردن خود به حیث رئیس جمهور، چنانکه در نزده سال گذشته مشکل ملت مسلمان افغانستان را حل نکرده، پس ازین هم حل نمی تواند.

تعیین دوباره اشرف غنی در نتیجه انتخابات جعلی چنانکه غیر قانونی است و مشروعیت ندارد، همچنان با توجه به شرایط حساس قضیه کنونی افغانستان، با محتوای پروسه جاری صلح نیز در تضاد واقع شده است.

جهاد مقدس ما همانند نزده سال گذشته تا زمانی دوام می داشته باشد که اشغال به خاتمه برسد و تمام افغان ها برادر وار زیر چتر نظام مستقل و خالص اسلامی به زندگی آرام و شاد شروع کنند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 792

به "بیانیه طالبان درباره نتایج انتخابات افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه طالبان درباره نتایج انتخابات افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید