تحویل 33 هزار واحد مسکن مهر تا 2 ماه آینده

به گزارش کولو، حدود 33 هزار واحد مسکن مهر تا دو ماه دیگر به متقاضیان تحویل می گردد که مجموع واحدهای تکمیل و تحویل شده را به 2 میلیون و 63 هزار واحد می رساند؛ البته گفته می گردد با توجه به شیوع کرونا فرایند پیشرفت پروژه ها با کندی روبرو شده است.

تحویل 33 هزار واحد مسکن مهر تا 2 ماه آینده

جهت دریافت خدمات آلاچیق سیمانی قیمت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش کولو از ایسنا، از دو میلیون و 200 هزار واحد مسکن مهر تا به امروز دو میلیون و 30 هزار واحد به متقاضیان تحویل شده و بنا به گفته مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، قرار است تا دو ماه آینده 33 هزار واحد دیگر در شهرهای بالای 25 هزار نفر تکمیل و تحویل متقاضیان گردد که مجموع واحدهای افتتاح شده را به دو میلیون و 63 هزار می رساند.

پیش از این هم محمد اسلامی - وزیر راه و شهرسازی - گفته بود که از دو میلیون و 200 هزار واحد مسکن مهر در حدود یک میلیون و 300 هزار واحد در دولت تدبیر و امید و حدود 220 هزار واحد در زمان مسئولیت او تکمیل شده است.

او همچنین گفته که 130 هزار واحد مسکونی مهر در حال تکمیل نهایی و برقراری انشعابات است و عملاً بیش از 60 هزار واحد مسکونی مهر باقی مانده که در حال تکمیل آنها هستیم.

با این حساب هم اکنون 92 درصد پروژه به اتمام رسیده و اگر 33 هزار واحد دیگر تا دو ماه آینده تحویل گردد میزان واحدهای افتتاح و تحویل شده به 93.7 درصد می رسد.

از سوی دیگر واحدهای فاقد متقاضی مسکن مهر که تا پیش از این حدود 40 هزار واحد بود، بنا به گفته نبیان - مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن - کاهش چشمگیری یافته است.

وی در مورد مشخص تکلیف واحدهای بدون متقاضی اظهار کرد که پیروز شدیم تعدادی از واحدهای بدون متقاضی مسکونی مهر را کاهش دهیم هم اکنون بخشی از این واحد ها به کمیته امداد واگذار شده و در کوشش هستیم تا دیگر واحدهای مسکونی فاقد متقاضی را واگذار کنیم.

به گفته نبیان، تعداد واحدهای مسکونی مهر درگیر مسائل حقوقی هستند و تا زمانی که پرونده در مراجع قضایی است نمی توان در مورد آنها اقدامی انجام داد.

روز گذشته نیز وام 40 میلیون تومانی تعمیرات مسکن مهر با نرخ سود 18 درصد و مدت بازپرداخت پنج ساله به تصویب بانک مسکن رسید که نشان می دهد با وجود آنکه هنوز پروژه تکمیل نشده و بعضی واحدها به فرسودگی رسیده اند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 25 خرداد 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 978

به "تحویل 33 هزار واحد مسکن مهر تا 2 ماه آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحویل 33 هزار واحد مسکن مهر تا 2 ماه آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید