تعداد مبتلایان و فوت شدگان کرونا در پاکستان افزایش یافت

به گزارش کولو، -وزارت بهداشت پاکستان اعلام کردبه دلیل رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی و فاصله اجتماعی در بیست وچهار ساعت گذشته سه هزار و 39 مورد جدید ابتلا به کرونا در کشور ثبت شده است.

تعداد مبتلایان و فوت شدگان کرونا در پاکستان افزایش یافت

براساس این گزارش ،در این مدت سیر صعودی تعداد بیماران کرونایی در پاکستان و فوت شدگان ناشی از این ویروس نگرانی جدی مقامات این کشور را درپی داشته تاجایی که دولت در واکنش به بی توجهی مردم به استفاده از ماسک، شرایط فوق العاده در اسلام آباد پایتخت پاکستان اعمال کرد.

دو هفته پیش وزیر بهداشت پاکستان ضمن انتقاد از کوتاهی مردم به پایبندی به طرح فاصله گذاری اجتماعی، استفاده ماسک را برای تمامی افراد اجباری بیان کرد اما ادامه بی توجهی به این دستور العمل، واکنش جدی تر دولت را به دنبال داشت.

کووید-19 یا همان ویروس کرونا هفتم اسفندماه گذشته توسط وزارت بهداشت پاکستان با شناسایی نخستین مورد در شهر کراچی اعلام شد و اکنون 69 هزار و 496 نفر به این ویروس مبتلا هستند.

به گزارش روز یکشنبه ستاد عملیات و مدیریت مبارزه کرونا در پاکستان، تا به امروز یک هزار و 483 بیمار کرونایی نیز در شهرهای مختلف این کشور جان باخته اند.

دولت پاکستان که از ماه گذشته سطح مقررات منع آمد و شد و تعطیلی فعالیت های مالی در این کشور ناشی از شیوع ویروس کرونا را کاهش داده بود، اکنون با تداوم سیر صعودی شمار بیماران، طرح اعمال دوباره و فوری محدودیت ها سخت کرونایی را تا در دستور کار قرار داده است.

خطر تکرار شرایط ایتالیا در پاکستان

طی هفته های اخیر و با لغو محدودیت هایی کرونایی در پاکستان، کارشناسان و رسانه های این کشور نسبت به پیامدهای خطرناک تر تا هفته های آینده هشدار داده و ابراز نگرانی کردند که بی توجهی مردم به رعایت پروتکل های بهداشتی، اوضاع را بدتر خواهد نمود.

کارشناسان پاکستانی می گویند: مردم هنوز در مقابل بیماری کرونا جدی رفتار نکرده و خود را در برابر این پدیده همه گیر بی خطر می دانند. حتی در بسیاری از شهرهای پاکستان مردم اعتقادی به شیوع چنین بیماری ندارند.

عیسی نقوی یک پژوهشگر پاکستانی می گوید: مردم ما هنوز کرونا را به شوخی گرفته اند. ساکنان شهرهای مختلف نه تنها از علائم و یا نتایج ویروس کووید-19 بی خبرند بلکه منکر شیوع چنین بیماری هستند.

وی هشدار داد که اگر بی توجهی پاکستانی ها نسبت به خطر بالقوه کرونا به همین روال ادامه پیدا کند، هیچ شکی نخواهد بود که پاکستان به ایتالیای دوم تبدیل شده و حتی شرایط بدتر از آن به وجود خواهد آمد.

آمار تارنمای وزارت بهداشت پاکستان نشان می دهد که 79 درصد عامل شیوع کرونا در این روزها را انتقال آن از یک فرد به فرد دیگر و 21 درصد دیگر را آلودگی اتباع پاکستانی که از خارج برگشته بودند، تشکیل می دهد.

سازمان دنیای بهداشت اوایل اردیبهشت ماه هشدار داد که اگر اقدام های موثر در پاکستان برای مهار ویروس همه گیر کووید-19 به کار گرفته نشود، احتمال افزایش شمار بیماران کرونایی در این کشور تا اواخر تیرماه (اواسط ژوئیه) به 200 هزار نفر وجود دارد.

نائب رییس مجلس سنای پاکستان امروز در بیانیه ای، با ابراز نگرانی جدی نسبت به سیر سعودی شمار بیماران کرونایی و جان باختگان، دولت عمران خان را به کم کاری در مدیریت شیوع کرونا متهم کرد و گفت: اقدامات فوری و موثر برای کنترل این شرایط اجتناب ناپذیر است.،ایرنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و دنیا رااینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1043

به "تعداد مبتلایان و فوت شدگان کرونا در پاکستان افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعداد مبتلایان و فوت شدگان کرونا در پاکستان افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید