توزیع واکسن کرونا در 4 ایالت آمریکا شروع شد، ضرورت نگهداری واکسن در دمای منفی 70

به گزارش کولو، شرکت فایزر خاطرنشان کرد که طرح آزمایشی توزیع واکسن کرونا در 4 ایالت آمریکا را شروع نموده است.

توزیع واکسن کرونا در 4 ایالت آمریکا شروع شد، ضرورت نگهداری واکسن در دمای منفی 70

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از رویترز، شرکت داروسازی فایزر آمریکا که هفته پیش مدعی شد، پیروز شده یک واکسن برای ویروس کرونا با 90 درصد اثرگذاری فراوری کند، اظهار داشت که توزیع این واکسن را به صورت آزمایشی در 4 ایالت آمریکا شروع نموده است.

از این جهت این مرحله از توزیع واکسن کرونا آزمایشی است؛ چراکه شرکت سازنده به دنبال آنالیز موانع و چالش های پیش روی توزیع این واکسن است، چراکه برای نگهداری و توزیع آن احتیاج به محفظه بسیار سرد است.

واکسن فراوری شده توسط شرکت فایزر آمریکا با همکاری بایونتک آلمان بر اساس شرکت تا 90 درصد می تواند از ابتلای افراد به کرونا جلوگیری کند، اما باید در محفظه های با دمای منفی 70 درجه سلسیوس جابجا شده و نگهداری شوند.

این دما بسیار کمتر از دمای استاندارد 2 تا 8 درجه سلسیون برای نگهداری دیگر واکسن هاست. شرکت فایزر شب گذشته طی بیانیه ای اظهار داشت که ما امیدواریم که نتایج این طرح آزمایشی عرضه واکسن بتواند به ایجاد مدلی برای توزیع این واکسن در سراسر آمریکا و دیگر نقاط دنیا منجر گردد.

ایالت های رودآیلند، تگزاس، نیومکزیکو و تنسی به عنوان نخستین ایالت هایی انتخاب شده اند که قرار است واکسن کرونای فایزر در آن ها توزیع گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 28 آذر 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1325

به "توزیع واکسن کرونا در 4 ایالت آمریکا شروع شد، ضرورت نگهداری واکسن در دمای منفی 70" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع واکسن کرونا در 4 ایالت آمریکا شروع شد، ضرورت نگهداری واکسن در دمای منفی 70"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید