شرح درباره سود واریز شده به حساب سهامداران خبرنگاران

به گزارش کولو، مدیر سیستم های تسویه و پرداخت شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: سودی که در چند وقت اخیر به حساب سهامداران پرداخت شده است هیچ ارتباطی به سود سهام عدالت ندارد.

شرح درباره سود واریز شده به حساب سهامداران خبرنگاران

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، هفته گذشته خبری در بعضی از رسانه ها مبنی بر واریز سود 7.5 میلیون نفر از سهامدار خرد سهام عدالت منتشر شد که در این زمینه حسین قشمی گفت: اکنون بسیاری از سهامداران که جزو مشمولان سهام عدالت هستند در انتظار پرداخت سود هستند اما باید گفت، سودی که در چند وقت اخیر به حساب سهامداران پرداخت شده است هیچ ارتباطی به سود سهام عدالت ندارد.

وی گفت: موضوع مطرح شده در مورد توزیع سود شرکت ها بوده است که در راستای اختیارات شرکت سپرده گذاری انجام و به حساب سهامداران شرکت های بورسی و فرابورس پرداخت شده است.

قشمی گفت: از سال 97 شرکت سپرده گذاری در کوشش بوده است تا سامانه جامع توزیع سود را در اختیار داشته باشد و از این طریق سودهای شرکت بورس و فرابورس که در کدال اعلام می گردد را به حساب سهامداران پرداخت کند.

مدیر سیستم های تسویه و پرداخت شرکت سپرده گذاری مرکزی با بیان اینکه شرکت سپرده گذاری به دنبال این است تا سهامداران دیگر برای دریافت سود نقدی به صورت سنتی اقدام ننمایند، گفت: عده ای نسبت به دریافت سود اطلاعاتی پیدا نمی نمایند یا حتی بعضی از سودها به دلیل پایین بودن رقم آنها توجیه مالی برای پیگیری سود ندارد.

وی ادامه داد: سهامدارانی که در سامانه سجام ثبت نام نموده باشند اطلاعاتشان در اختیار شرکت سپرده گذاری قرار می گیرد تا سود شرکت ها به حسابشان پرداخت گردد و تا کنون سود 130 شرکت که دارای سهامداران زیادی بوده اند پرداخت شده است.

قشمی گفت: بعد از برگزاری مجامع عمومی شرکت ها، اگر سودی در این جلسه مصوب شده باشد شرکت ها به مدت هشت ماه فرصت دارند تا سود اعلام شده را پرداخت نمایند.

مدیر سیستم های تسویه و پرداخت شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: در یک سال گذشته شرکت هایی که به دنبال پرداخت سود به وسیله شرکت سپرده گذاری بودند، مبلغ را به حساب شرکت واریز کردند و در پایان مبلغ مدنظر به حساب مشمولان سهامداران پرداخت شده است.

وی تاکید نمود: اکنون 95 درصد از سهامداران هر شرکتی سجامی شده اند؛ بنابراین سامانه سجام بهترین روش برای پرداخت سود شرکت ها محسوب می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 فروردین 1400 بروزرسانی: 19 فروردین 1400 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1546

به "شرح درباره سود واریز شده به حساب سهامداران خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرح درباره سود واریز شده به حساب سهامداران خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید