جام حذفی فوتسال؛ پروژه ای که به بن بست می خورد

به گزارش کولو، سازمان لیگ فوتسال در شرایطی سال جاری تصمیم به برگزاری جام حذفی فوتسال گرفته است که به نظر می رسد یک پروژه به بن بست خورده باشد.

جام حذفی فوتسال؛ پروژه ای که به بن بست می خورد

به گزارش خبرنگاران، در سال های اخیر سازمان لیگ فوتسال کوشش زیادی نموده تا در کنار لیگ برتر فوتسال، مسابقات جام حذفی فوتسال را هم برگزار کند؛ اتفاقی که بر خلاف فوتبال، در فوتسال با استقبال چندانی روبرو نشده و شاید یکی از دلایل آن عدم برنامه ریزی مناسب برای برگزاری این رقابت هاست.

چند سال پیش و در زمان ریاست سید رضا افتخاری در کمیته فوتسال، یک دوره از این مسابقات برگزار گردید و با انصراف چند تیم لیگ فزونی از حضور در بازی ها، با کیفیت پایین همراه شد. دو سال پیش نیز این بازی ها با حضور چند تیم گمنام از لیگ دسته دوم و مناطق برگزار گردید و حتی کسی نام قهرمان این مسابقات را به یاد ندارد. سازمان لیگ اخیرا تصمیم گرفت که بار دیگر جام حذفی فوتسال را این بار با حضور تیم های لیگ فزونی آغاز کند و به نظر می رسد هدف آنها یاری به تیم ملی است تا بازیکنان با بازی کردن در این رقابت ها تا حدودی آماده شوند اما شرطی که برای برگزاری این مسابقات در نظر گرفته شده برگزاری آن را در هاله ای از ابهام قرار می دهد.

حضور دو تیم گیتی پسند و مس سونگون در این رقابت ها شرط برگزاری جام حذفی است که بر اساس شنیده ها این دو تیم برنامه ای برای حضور در بازی ها ندارند. جالب اینکه مدیران این دو باشگاه در هیات رئیسه سازمان لیگ فوتسال حضور دارند و از تصمیم گیرندگان برگزاری این بازی ها هستند اما تیم های خود آنها قصد حضور در جام حذفی را ندارند.

زمان بد برگزاری این مسابقات می تواند یکی از عوامل عدم حضور این دو تیم در جام حذفی باشد. این مسابقات قرار است از 10 تا 20 مهر برگزار گردد که با تمرینات ابتدای فصل تیم ها تداخل دارد. اگر زمان مناسب دیگری برای برگزاری این بازی ها در نظر گرفته می شد چه بسا همه تیم ها در این مسابقات شرکت می کردند مثلا در زمان تعطیلی لیگ به خاطر مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا، این بازی ها بدون بازیکنان ملی پوش برگزار می شد تا تیم ها نیز در دوران طولانی مدت تعطیلی لیگ آمادگی خود را حفظ نمایند اما با یک برنامه ریزی غلط باز هم برگزاری جام حذفی به بن بست می خورد و در صورت برگزاری نیز کیفیت لازم را نخواهد داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 آبان 1399 بروزرسانی: 5 آبان 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1214

به "جام حذفی فوتسال؛ پروژه ای که به بن بست می خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جام حذفی فوتسال؛ پروژه ای که به بن بست می خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید