جلسات کمیسیون های تخصصی مجلس تا اطلاع ثانوی لغو شد

به گزارش کولو، تهران (پانا) - به گفته سخنگوی هیات رئیسه مجلس تا اطلاع ثانوی کمیسیون ها، کمیته های مجلس، دیدارهای نمایندگان تعطیل و برگزاری جلسات صحن محدود می گردد.

جلسات کمیسیون های تخصصی مجلس تا اطلاع ثانوی لغو شد

به گزارش خانه ملت، محمد حسین فرهنگی در تشریح نشست عصر امروز هیات رئیسه مجلس گفت: با توجه به سرعت شیوع کرونا، مقرر شد فعلا کمیسیون ها، کمیته های مجلس و دیدارهای نمایندگان تعطیل و جلسات صحن علنی مجلس محدود گردد.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس ادامه داد: در مورد قانون انتخایات ریاست جمهوری نیز مقرر شد توسط کمیسیون امور داخلی و شوراها آخرین اصلاحات انجام گردد و در صورت عدم حل مشکل، اصرار به مجلس پیشنهاد گردد تا در صورت تصویب، مجمع خود تصمیم گیری درباره سامان یافتن یا هرج و مرج در ثبت نام های انتخابات ریاست جمهوری را بر عهده بگیرد.

فرهنگی اضافه نمود: در ضمن هیات رئیسه مجلس مداخله مجمع در فرآیند تصمیم گیری بین مجلس و شورای نگهبان را نمی پذیرد و مقرر شد موضوع از طرق مقتضی پیگیری گردد.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس گفت: در قانون اساسی پیش بینی شده است اختلاف بین مجلس و شورای نگهبان به مجمع ارجاع گردد اما مرجع رسیدگی به اختلاف بین مجلس و مجمع معین نیست.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 21 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1400 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1602

به "جلسات کمیسیون های تخصصی مجلس تا اطلاع ثانوی لغو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلسات کمیسیون های تخصصی مجلس تا اطلاع ثانوی لغو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید