جنگ سرد مسقط و ابوظبی؛ متلاشی شدن شبکه جاسوسی جدید امارات در عمان

به گزارش کولو، یک رسانه عربی از متلاشی شدن شبکه جاسوسی جدید امارات در سلطان نشین عمان اطلاع داد.

جنگ سرد مسقط و ابوظبی؛ متلاشی شدن شبکه جاسوسی جدید امارات در عمان

با همراهی تور عمان تیر از نگین خاورمیانه مسقط و صلاله دیدن کنید و با زیبایی های خاورمیانه و فرهنگ شیخ نشین ها آشنا شوید .

به گزارش گروه بین الملل کولو، الاخبار لبنان در گزارش خود به نقل از بعضی منابع در کشورهای عرب حوزه خلیج فارس فاش کرد: یک شبکه جاسوسی جدید امارات که راهنمایی آن را محمد بن راشد حاکم دبی به عهده دارد، در سلطان نشین عمان مکوششی شد.

این منابع گفتند: سلطان نشین عمان درحال تقریباً جنگ سرد با اماراتی ها است و با افزایش اختلافات خاموش از زمان وقوع بحران در روابط بین کشورهای شورای همکاری روبه رو است. مسقط توانسته است ضربات امنیتی مهلکی به برنامه جاسوسی امارات وارد کند.

به نوشته الاخبار، دستگاه های امنیتی عمان چندی پیش توانستند اطلاعاتی درباره یک شبکه جاسوسی اماراتی فعال علیه کشورشان به دست بیاورند. این اطلاعات، دستگاه های امنیتی عمان را به سمت جزئیات شبکه و اسامی همه اعضا و شرکت های همکار با آن و بازداشت آنها سوق داد.

به نوشته الاخبار، این حادثه برای دستگاه های اطلاعاتی عمان روشن کرد که محمد بن راشد حاکم دبی در پفراینده این شبکه شخصاً ورود می کرد و این امر باعث تنش بزرگی بین دوطرف شد و مسئولان عمانی با اطلاعات خود با ابوظبی برخورد کردند و در پیامی تهدیدآمیز، مسئولان اماراتی را بر سر دوراهی قرار دادند که یا پفراینده را علنی می نمایند یا اینکه باید اسامی همه جاسوسان قدیمی و جدید را به مسقط بدهند.

به نوشته الاخبار، محمد بن راشد خط تماس مستقیمی با مسئولان عمانی در دو بندر الدقم و صحار (دو بندر رقیب بنادر امارات) برقرار نموده بود تا آنها را در مقابل رشوه بزرگی به خدمت بگیرد تا اینکه آنها در فرایند توسعه این دو بندر کارشکنی نمایند. این رشوه شامل دادن تابعیت امارات همراه با املاک و خودروها و پول بود.

این رسانه اضافه کرد: محمد بن راشد کوشش کرد که مسئولان بنادر یادشده را جذب کند اما همه کوشش های امارات بعد از شناسایی شبکه جاسوسی امارات و بازداشت اعضای آن از سوی دستگاه اطلاعات عمان باخت.

به گفته منابع یادشده، پفراینده توطئه امارات در قالب گسترده تری قرار گرفته است چرا که محمد بن زاید ولیعهد راهنمایی حمله به ترکیه و قطر و عمان را به دست دارد و سیستم بانکی امارات را برای رسیدن به این هدف به خدمت گرفته است تا هویت شرکت های تجاری را که با کشورهای همسایه و در صدر آنها قطر و ترکیه و عمان همکاری می نمایند، تعیین کند.

منبع: تسنیم
انتشار: 21 بهمن 1398 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 654

به "جنگ سرد مسقط و ابوظبی؛ متلاشی شدن شبکه جاسوسی جدید امارات در عمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنگ سرد مسقط و ابوظبی؛ متلاشی شدن شبکه جاسوسی جدید امارات در عمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید