خبرنگاران سند جامع همکاری ایران و چین برد دوجانبه است

به گزارش کولو، اردبیل - خبرنگاران- عضو کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس گفت: سند جامع همکاری ایران و چین که به امضای وزرای خارجه دو کشور رسید، سندی مبتنی بر احترام متقابل، برد دو جانبه و به نفع هر 2 کشور است.

خبرنگاران سند جامع همکاری ایران و چین برد دوجانبه است

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

محمود عباس زاده مشگینی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه کرد: در زمانی که مناسبات بین المللی تک قطبی و تحت سلطه یک نظام واقع شده است عقلانیت حکم می نماید که کشورها برای پیشگیری از خسارت های زیانبار در مقابل این نظام تک قطبی ایستاده و به هر طریق آن را بشنمایند و سند جامع همکای ایران و چین هم در این راستاست.

وی اعلام کرد: برای مقابله با این نظام نابرابر جهانی، کشورها باید اتحادیه هایی در برابر این نظام تک قطبی ایجاد نموده و با اتحاد و هم افزایی با جریان نفوذ و سلطه مقابله نمایند.

نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هم اکنون بازار جهانی تحت سطله نظام تک قطبی غرب واقع شده است اعلام کرد: ایران و چین برای شکستن این سلطه احتیاج به همدیگر دارند.

به گفته وی ، هر دو کشور ایران و چین برای مقابله با سلطه مالی نظام تک قطبی غرب به یکدیگر احتیاجدارند، دو کشور باید با همکاری دوجانبه احتیاجهای خود را تامین نمایند.

او گفت: سند جامع همکاری دوجانبه ایران و چین وابستگی و چسبندگی دو کشور را به بازار تحت سلطه نظام تک قطبی کمتر می نماید و دورنمای آن مثبت و به نفع منطقه است.

عباس زاده تاکید نمود که این سند برد و برد دو طرفه و متقاوت با قراردادهای سلطه گرانه غرب است .

به گفته وی ، این سند به هیچ وجه بر خلاف منافع کشور نیست، در این سند انتخاب دست خود ماست، اینکه همکاری ها و سرمایه گذاری ها در چه زمینه و به چه مقدار باشد، ضمن اینکه اگر زمانی منافع ملی ایجاب نکرد از آن خارج شویم .

منبع: ایرنا
انتشار: 8 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1582

به "خبرنگاران سند جامع همکاری ایران و چین برد دوجانبه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سند جامع همکاری ایران و چین برد دوجانبه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید