خبرنگاران طرح سناتور آمریکایی برای توقف یاری به لبنان

به گزارش کولو، تهران- خبرنگاران- تارنمای واشنگتن فری بیکن شنبه گزارش داد: تد کروز سناتور جمهوریخواه آمریکایی طرحی را پیشنهاد داده است تا یاری های واشنگتن به لبنان قطع گردد.

خبرنگاران طرح سناتور آمریکایی برای توقف یاری به لبنان

در این گزارش آمده است: کروز سناتور جمهوریخواه ایالت تگزاس، پیشنهاد داده است تا زمانی که حزب الله کنترل لبنان را در دست دارد، یاری های سالیانه آمریکا که بیش از یکصد میلیون دلار است، متوقف گردد.

لوران آرونسون سخنگوی کروز گفت که این سناتور معتقد است؛ ارسال پول اقتصادیات دهندگان آمریکایی به دولتی که تحت کنترل حزب الله است، متوقف گردد.

در طرح کروز آمده است: تا زمانی که رییس جمهوری آمریکا تأیید نکند که حزب الله دیگر عضوی از دولت لبنان نیست، بر آن اعمال نفوذ نمی کند و هیچ قدرتی در وزارتخانه ها ندارد، هر گونه یاریی به آن کشور ممنوع است.

احتمال می رود که سناتورهای جمهوریخواه از این طرح حمایت نمایند اما به نظر نمی رسد که سناتورهای دموکرات به طور گسترده از آن حمایت نمایند.

آمریکایی ها ماه های گذشته کوشش نموده اند تا زمینه را برای قطع یاری به لبنان فراهم نمایند.

برونو لومر وزیر دارایی فرانسه چندی پیش با این ادعا که فرانسه آماده یاری اقتصادی به لبنان است، خطاب به مقام های اقتصادی گروه 20 تأکید کرد؛ نباید یاری به لبنان برای بهبود اقتصاد آن را به اقدامات تحت رهبری آمریکا علیه ایران در منطقه پیوند زد.

منبع: ایرنا
انتشار: 22 تیر 1399 بروزرسانی: 22 تیر 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1036

به "خبرنگاران طرح سناتور آمریکایی برای توقف یاری به لبنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران طرح سناتور آمریکایی برای توقف یاری به لبنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید