خبرنگاران 27 نفر دیگر در خراسان جنوبی به کرونا مبتلا شدند

به گزارش کولو، بیرجند - خبرنگاران - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: 27 بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان خراسان جنوبی شناسایی شدند که از این تعداد 12 نفر در شهرستان بیرجند بوده است.

خبرنگاران 27 نفر دیگر در خراسان جنوبی به کرونا مبتلا شدند

کامبیز مهدی زاده روز آدینه درباره آخرین شرایط بیماری کووید 19 در خراسان جنوبی گفت: در 24 ساعت گذشته 100 آزمایش تشخیص کرونا در استان انجام شد که منجر به شناسایی 27 بیمار جدید شده است.

وی اضافه نمود: 2 نفر از این بیماران کرونایی در بیمارستان بستری هستند و 25 بیمار به وسیله نمونه گیری سرپایی شناسایی شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: از بیماران شناسایی شده 12 مورد شهرستان بیرجند، 11 مورد شهرستان طبس، 2 مورد شهرستان قاینات، یک مورد شهرستان درمیان و یک مورد شهرستان خوسف بوده و در سایر شهرستان ها طی 24 ساعت گذشته موردی از ابتلا به کرونا گزارش نشده است.

وی اعلام کرد: متاسفانه در شبانه روز گذشته با ثبت 2 مورد فوت جدید بر اثر کرونا، تعداد فوتی های این بیماری در خراسان جنوبی به 748 نفر رسید.

مهدی زاده اضافه نمود: در حال حاضر 126 بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان های خراسان جنوبی بستری هستند که آزمایش کرونای 32 نفر مثبت شده است.

وی گفت: از این تعداد 6 نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند که حال عمومی 2 نفر وخیم است.

اولین مورد ابتلا به بیماری کووید 19 در خراسان جنوبی اوایل اسفند 98 در پی همه گیری جهانی ویروس کرونا اعلام شد و پس از گذر خیزهای اول و دوم بیماری در فروردین و تیر سال جاری، فرایند بیماری بار دیگر در مهر سال جاری صعودی شد که این فرایند تا آبان ادامه یافت و از آذر ماه نزولی شد.

براساس آخرین شرایط مخاطره شیوع کرونا در خراسان جنوبی از روز شنبه 25 بهمن، چهار شهرستان این استان در شرایط زرد (متوسط خطر) و هفت شهرستان در شرایط آبی (کم خطر) قرار دارند که نسبت به شرایط قبلی یک شهرستان زرد اضافه شده است.

شهرستان های بیرجند، قاینات، زیرکوه و فردوس در شرایط زرد و شهرستان های سربیشه، درمیان، نهبندان، خوسف، سرایان، بشرویه و طبس، آبی رنگ هستند.

بنابر اعلام رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، واکسیناسیون کرونا از اوایل هفته آینده در استان خراسان جنوبی با اولویت کادر بخش های مراقبت ویژه شروع می گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 فروردین 1400 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1523

به "خبرنگاران 27 نفر دیگر در خراسان جنوبی به کرونا مبتلا شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 27 نفر دیگر در خراسان جنوبی به کرونا مبتلا شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید