خبرنگاران 87 درصد مخزن سد کوثر پر شد

به گزارش کولو، گچساران - خبرنگاران - مدیر اداره بهره برداری و نگهداری سد کوثر گچساران گفت: 87 درصد حجم مخزن سد کوثر گچساران در سال آبی جاری پر شده است.

خبرنگاران 87 درصد مخزن سد کوثر پر شد

اکبر خدری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه کرد: هم اکنون 477 میلیون مترمکعب آب در مخزن سد کوثر ذخیره شده است.

وی با اشاره به اینکه میزان بارندگی از ابتدای سال آبی تا به امروز در ایستگاه هواشناسی سد کوثر 352 میلیمتر است اضافه کرد: در حال حاضر حجم خالی مخزن سد کوثر 70 میلیون مترمکعب است.

خدری با بیان اینکه حجم آب رها شده جهت پیش بینی سیلاب از ابتدای فروردین امسال تا به امروز 60 میلیون مترمکعب بوده گفت: کل ورودی به مخزن سد کوثر از ابتدای سال آبی تا به امروز 162 میلیون مترمکعب و کل خروجی از مخزن از ابتدای سال آبی نیز 152 میلیون مترمکعب بوده است.

وی اضافه کرد: از ابتدای سال آبی میزان کل مصرف از سد کوثر به تفکیک 17 میلیون مترمکعب برای کشاورزی، 1.5 میلیون مترمکعب برای صنعت و 44 میلیون مترمکعب برای آشامیدنی و 26 میلیون مترمکعب نیز برای سایر مصارف بوده است.

مدیر اداره بهره برداری و نگهداری سد کوثر گچساران با بیان اینکه نرمال تراز مخزن بتنی این سد از سطح دریا 625متر است، گفت: هم اکنون تراز این سد 620متر است.

سد کوثر آب آشامیدنی 20 شهر و 2 هزار روستا با 2 میلیون و 500 هزار نفر جمعیت را در استان های جنوبی کشور شامل کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، خوزستان، هرمزگان و فارس تأمین می نماید.

سد ملی کوثر در 55 کیلومتری شمال غرب دوگنبدان مرکز شهرستان گچساران قرار گرفته است.

سد کوثر تنها سد بتنی مورد استفاده در کهگیلویه و بویراحمد است.

2 سد چم شیر و تنگ سرخ در این استان مراحل ساخت خود را طی می نمایند.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 اسفند 1399 بروزرسانی: 17 اسفند 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1477

به "خبرنگاران 87 درصد مخزن سد کوثر پر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 87 درصد مخزن سد کوثر پر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید