درخواست مجدد ترکیه برای عضویت در اتحادیه اروپا

به گزارش کولو، فارس نوشت:ابراهیم کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه مجددا خواست دولت این کشور برای عضویت کامل و هرچه سریعتر در اتحادیه اروپا را تکرار کرد.

درخواست مجدد ترکیه برای عضویت در اتحادیه اروپا

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

کالین شامگاه سه شنبه طی سخنرانی در انجمن سیاست خارجی برلین در بنیاد کوربر، گفت ترکیه یکی از اعضای قدرتمند سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) است که دومین ارتش بزرگ این سازمان را در اختیار دارد و به همین دلیل است که باید به عضویت کامل اتحادیه اروپا دربیاید.

به نوشته روزنامه حریّت وی با تاکید بر عزم و جدیت ترکیه در مبارزه با تروریسم، گفت متحدان آنکارا باید تهدیدها علیه امنیت ملی ترکیه را جدی بگیرند و برای مقابله با آن همکاری نمایند.

خوزه لوئیز رودریگز زاپاتا نخست وزیر پیشین اسپانیا نیز که همراه با کالین در یک پنل حضور داشت، خواهان عضویت کامل ترکیه در اتحادیه اروپا شد: ترکیه یک قدرت مهم است که توانایی بالایی برای نزدیک کردن غرب و شرق به هم دارد.

سال گذشته بود که کمیته امور خارجه از کمیسیون اروپا و کشورهای عضو به طور رسمی درخواست کرد مذاکرات پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا را تعلیق گردد. این کمیته علت درخواست خود را نقض حقوق بشر و آزادی های مدنی، تاثیرپذیری قوه قضاییه و مناقشه مرزی با قبرس و سایر کشورهای همسایه عنوان شد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 22 آذر 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 514

به "درخواست مجدد ترکیه برای عضویت در اتحادیه اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست مجدد ترکیه برای عضویت در اتحادیه اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید