درخواست مجلس عرب برای توقف عملیات نظامی ترکیه در عراق

به گزارش کولو، مجلس عرب ضمن محکوم کردن عملیات نظامی ترکیه در شمال عراق، از آنکارا خواست این حملات یک جانبه را متوقف کند و به حاکمیت عراق احترام بگذارد.

درخواست مجلس عرب برای توقف عملیات نظامی ترکیه در عراق

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری المسله عراق، مشعل بن فهم السلمی رئیس مجلس عرب در بیانیه ای عملیات نظامی یک جانبه ترکیه در شمال عراق را با شدیدترین لحن محکوم کرد و از این کشور خواست که این عملیات را متوقف کند.

السلمی تاکید کرد: این اقدامات تجاوز به حاکمیت جمهوری عراق به شمار می رود و نقض آشکار منشور سازمان ملل و قوانین بین المللی است. ترکیه با این عملیات، قطعنامه های شورای امنیت و احترام به حسن هم جواری را زیر پا گذاشته است.

رئیس مجلس عرب حمایت خود را از بیانیه های مجلس و وزارت خارجه عراق در خصوص محکوم کردن عملیات نظامی ترکیه در شمال عراق اعلام و تاکید کرد که این مجلس از عراق و همه اقدامات و تدابیری که برای دفاع از حاکمیت خود اتخاذ می کند، پشتیبانی خواهد کرد.

امروز ترکیه برای دومین بار طی یک هفته گذشته حملات خود را علیه شبه نظامیان کُرد در شمال عراق آغاز کرد.

جنگنده - بمب افکن های اف 16 ارتش ترکیه بامداد یکشنبه در اولین عملیات خود در سال جاری، با نام پنجه عقاب، 81 موضع نیروهای حزب کارگران کردستان (پ. ک.ک) را در شمال عراق بمباران کردند.

مجلس عراق حمله ترکیه به خاک این کشور را محکوم و آن را نقض حاکمیت عراق دانست.

ارتش ترکیه مدتی است با انجام عملیاتی موسوم به چنگال در شمال عراق، به دنبال پاکسازی این مناطق از حضور عناصر (پ. ک.ک) است.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 24 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1067

به "درخواست مجلس عرب برای توقف عملیات نظامی ترکیه در عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست مجلس عرب برای توقف عملیات نظامی ترکیه در عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید