دست رد بازار اجاره به حمایت های کرونایی

به گزارش کولو، خبرنگاران : به گفته یکی از مشاوران املاک بخش مرکزی پایتخت تعداد قرار دادهای اجاره درتابستان سال جاری نسبت به سال های گذشته تغییر نداشته و مالکان به سقف افزایش قیمت و تمدید اجاره چندان پایبند نبودند .

دست رد بازار اجاره به حمایت های کرونایی

به گزارش خبرنگاران ، تابستان، فصل داغ جا به جایی هاست و بیشتر مستاجران کوشش می نمایند پیش از شروع سال تحصیلی جدید شرایط قراردادهای اجاره خود را نهایی نمایند .

سیاست دولت تاثیری در بازار اجاره داشت؟

سال جاری به دلیل شیوع بیماری کرونا، سیاست هایی از سوی ستاد ملی کرونا پیش بینی شد که کمترین جا به جایی ها رخ دهد و بیشتر مستاجران با افزایشی بین 20 تا 25 درصد قرار دادهای خود را تمدید نمایند . هرچند به گفته مشاوران املاک این سیاست ها تاثیر چندانی بربازار اجاره نداشت.

بی توجهی مالکان به سقف افزایش قیمت و تمدید اجاره

به گفته یکی از مشاوران املاک بخش مرکزی پایتخت، تعداد قرار دادهای اجاره درتابستان سال جاری نسبت به سال های گذشته تغییر نداشته و مالکان به سقف افزایش قیمت و تمدید اجاره چندان پایبند نبودند . هرچند این تصمیم بر جو روانی بازار تاثیر گذاشته و در کوتاه مدت ترمز افزایش بی قاعده نرخ اجاره بها را کشید و قانون نیز پشت مستاجرانی آمد که قصد داشتند درصورت افزایش سقف معین شده (25 درصد) قرار دادهای خود را تمدید نمایند .

به گفته یکی از مشاوران املاک در شهریورماه فایل هایی که با نرخ میانگین منطقه تفاوت معناداری داشته باشد کم تر پیشنهاد می گردد.

تازه ترین گزارش بانک مرکزی از بازار اجاره مسکن نیز نشان می دهد در مرداد، کرایه مسکن در تهران 27.4 و در کل مناطق شهری کشور 30.6 درصد نسبت به مرداد 98 افزایش یافته است.

در جدول زیر نرخ اجاره بهای آپارتمان های منطقه 6 تهران که متراژ آنها بین 120 تا 150 متر است می آید؛

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 30 مهر 1399 بروزرسانی: 30 مهر 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1206

به "دست رد بازار اجاره به حمایت های کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دست رد بازار اجاره به حمایت های کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید