دغدغه تازه؛ سردار آزمون روی نیمکت بنشیند یا بازی کند؟

به گزارش کولو، تیم ملی فوتبال ایران در تلاش است تا جواز حضور در مرحله دوم انتخابی جام جهانی را به دست بیاورد. شاگردان دراگان اسکوچیچ که برای برگزاری بازی های برگشت که به میزبانی متمرکز بحرین برگزار می شود، به منامه سفر کرده اند، هنوز به طور قطعی مسافر مرحله بعدی نشده اند و باید دو بازی به جای مانده از مرحله گروهی را ببرند. ایران فعلا از شش بازی در گروه سوم، با 12 امتیاز و به لطف تفاضل گل بهتر در مقایسه با بحرین در رده دوم ایستاده و دو امتیاز با عراق صدرنشین فاصله دارد. از آنجا که ملی پوشان یک بازی رودررو با عراق در آخرین مسابقه مرحله گروهی دارند، پیروزی در آن بازی، ایران را به نام صدرنشین، مستقیما به مرحله بعدی می فرستد.

دغدغه تازه؛ سردار آزمون روی نیمکت بنشیند یا بازی کند؟

پیش از دیدار حساس با عراق، اما تیم ملی ایران باید امروز برابر کامبوج به میدان برود تا هفتمین بازی مرحله گروهی اش را انجام دهد. کامبوج ضعیف ترین تیم گروه ایران است و بدون پیروزی، در قعر جدول ایستاده است. ایران در بازی رفت که در ورزشگاه آزادی برگزار گشت، پیروز شد در دیداری پرگل با 14 گل از سد این رقیب عبور کند. اگرچه از آن بازی تا بازی فردا، اتفاقات زیادی در دو تیم رخ داده است، ولی هنوز به نظر نمی رسد کامبوج رقیبی در سطح ایران باشد.

اختلاف سطح بازی دو تیم حالا این مورد را تقویت می کند که دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی ایران، با توجه به خستگی بازیکنان اصلی، به آن ها در دیدار راحت برابر کامبوج استراحت دهد. این مورد می تواند دو موضوع را درپی داشته باشد: یکی اینکه بازیکنان اصلی استراحت کنند و دیگری هم اینکه تیم ملی بدون مصدومیت به جدال حساس با عراق برسد.

شاید این تصمیم درمورد همگی بازیکنان اصلی ایران به راحتی گرفته شود، ولی در این میان باید شرایط سردار آزمون را متفاوت، زیر ذره بین برد. سردار آزمون فعلا پنجمین گلزن برتر تیم ملی ایران است. او این روز ها با 36 گل زده، پشت سر علی دایی، کریم باقری، جواد نکونام و علی کریمی قرار گرفته است. سردار آزمون این تعداد گل زده را از 54 بازی ملی دارد که میانگین مناسبی برایش محسوب می شود.

باوجوداین، نزدیک شدن به رکورد تعداد گل های زده علی کریمی و جواد نکونام، ممکن است سردار آزمون را وسوسه کند تا هر طور شده در بازی برابر کامبوج به میدان برود. علی کریمی با 38 و جواد نکونام با 39 گل ملی از فوتبال خداحافظی کرده اند و سردار آزمون فقط به دو و سه گل دیگر نیاز دارد تا به رکورد آن ها برسد. با توجه به شرایط خط دفاعی ضعیف کامبوج، سردار آزمون این شانس را دارد تا در بازی مقابل همین تیم، خودش را به رتبه سوم برترین گلزنان تاریخ تیم ملی ایران برساند.

هت تریک برابر کامبوج، می تواند سردار آزمون را به رده سوم مشترک برترین گلزنان ایران برساند و بیش از این تعداد گل، او را به تنهایی تبدیل به سومین گلزن برتر تیم ملی ایران می کند. سردار آزمون تا به حال فقط دو بار در طول دوران بازی اش با پیراهن تیم ملی پیروز به ثبت هت تریک شده که اتفاقا یک بار آن، مقابل همین کامبوج در دیدار رفت بوده است. به غیر از کامبوج، سردار آزمون مقابل مقدونیه هم پیروز به زدن سه گل در یک مسابقه شده است.

طبیعی است در چنین شرایطی، سردار آزمون تمایل داشته باشد به آمار خوب گلزنی اش در تیم ملی اضافه کند؛ به ویژه الان که فرصت خوبی دست داده تا به رکورد علی کریمی و جواد نکونام، دو کاپیتان پیشین تیم ملی هم حمله کند. البته که خواسته و انگیزه سردار آزمون یک روی سکه است و تمایل دراگان اسکوچیچ به بازی دادن او در دیدار برابر کامبوج روی دیگر سکه. دراگان به غیر از مهدی طارمی و سردار آزمون سه مهاجم آماده دیگر به نام های کریم انصاری فرد، کاوه رضایی و مهدی قایدی دارد که تا به حال فرصت کمی برای بازی در اختیار آن ها گذاشته است. شاید دیدار با کامبوج، زمان مناسبی برای بازی دادن به ستاره هایی باشد که کمتر به میدان رفته اند.

منبع: فرارو
انتشار: 25 تیر 1400 بروزرسانی: 25 تیر 1400 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1711

به "دغدغه تازه؛ سردار آزمون روی نیمکت بنشیند یا بازی کند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دغدغه تازه؛ سردار آزمون روی نیمکت بنشیند یا بازی کند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید