زخمی شدن 28 نفر در تظاهرات ضد دولتی در تایلند

به گزارش کولو، خبرنگاران: رئیس سازمان خدمات پزشکی تایلند خاطرنشان کرد، انفجارها و شلیک گلوله در تظاهرات ضد دولتی در شهر بانکوک پایتخت تایلند موجب زخمی شدن حداقل 28 نفر شده است.

زخمی شدن 28 نفر در تظاهرات ضد دولتی در تایلند

با تور ارزان تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

به گزارش گروه بین الملل کولو به نقل از خبرگزاری فرانسه، زخمی شدن 28 نفر در تظاهرات ضد دولتی تایلند در شرایطی است که مخالفان دولت خود را برای تعطیل کردن شهر بانکوک آماده نموده اند.بر اساس این گزارش زخمی شدگان تظاهرات ضد دولتی تایلند به بیمارستان منتقل شده اند. این تازه ترین حملات افراد مسلح ناشناس به تظاهرات معترضان دولت تایلند به شمار می رود. مخالفان دولت خواهان استعفای فوری نخست وزیر پیش از برگزاری انتخابات هستند. مخالفان با پیشنهاد نخست وزیر برای برگزاری انتخابات 2 فوریه به شدت مخالفت نموده اند.

رئیس سازمان خدمات پزشکی تایلند تاکید نمود، 7 نفر از زخمی ها در وضعیت خوبی به سر نمی برند. اکثر زخمی شدگان تحت عمل جراحی قرار گرفته اند. یکی از تظاهرکنندگان در این باره گفت، مردم شرکت کننده در تظاهرات در حال مصاحبه بودند که ناگهان صدای انفجاری بلند شد. دو دقیقه بعد صدای انفجار دیگری را شنیدم و همه شروع به فرار کردند.

اعتراضات تایلند از نوامبر گذشته زمانی شروع شد که دولت این کشور تصمیم گرفت با اجرای عفو عمومی زمینه بازگشت تاکسین شیناواترا نخست وزیر سابق این کشور و برادر نخست وزیر را به تایلند آماده کند. وی به اتهام فساد اقتصادی به زندان محکوم شده ولی بدون گذراندن دوران محکومیت خود اکنون در خارج از کشور زندگی می نماید.اعتراضات اخیر تایلند از سال 2010 میلادی تاکنون بی سابقه بوده است. اعتراضات سال 2010 میلادی نیز با سرکوب ارتش روبرو شد و حداقل 91 کشته برجا گذاشت.

مخالفان تایلندی بر این باورند که نخست وزیر این کشور عروسکی در دست برادرش یعنی تاکسین شیناواتر است. تاکسین شیناواترا در کودتای 2006 میلادی سرنگون شد و برای رهایی از حکم دو سال زندان به اتهام فساد اقتصادی در خارج از تایلند زندگی می نماید.

منبع: تسنیم
انتشار: 28 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 377

به "زخمی شدن 28 نفر در تظاهرات ضد دولتی در تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زخمی شدن 28 نفر در تظاهرات ضد دولتی در تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید