سامانه استعلام میزان دارایی سهام عدالت در بورس، samanese.ir

به گزارش کولو، شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، سامانه استعلام و آزادسازی سهام عدالت را راه اندازی کرد.

سامانه استعلام میزان دارایی سهام عدالت در بورس، samanese.ir

مشمولان سهام عدالت با مراجعه به آدرس اینترنتی sahamedalat.ir با انتخاب گزینه مشاهده دارایی سهام عدالت می توانند جزئیات دارایی واقعی سهام عدالت خود را به تفکیک شرکت های بورسی و تعداد و ارزش هر سهم مشاهده کنند.

بر این اساس، برخی افرادی که ارزش اسمی سهام عدالت آن ها عدد 532 هزار تومان است، طی روز جاری یعنی 9 خرداد 99، ارزش واقعی سهام عدالت آن ها در بیش از 36 شرکت بالای 8 میلیون و 312 هزار تومان است. البته به دلیل اینکه ممکن است افرادی با همین میزان ارزش اسمی سهام عدالت، سهم های متفاوتی از شرکت های دیگر بورسی را داشته باشند، جمع ارزش واقعی سهام عدالت آن ها رقم دیگری باشد.

در سایت سهام عدالت نوشته شده است: این درگاه به منظور مشاهده اطلاعات صورت شرایط دارایی سهام عدالت برای سهامدارانی که قبلاً روش سهامداری مستقیم را انتخاب نموده اند، توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه طراحی شده است.

لازم به توضیح است که جهت ثبت سفارش فروش سهام می توانید به بانک های عامل مراجعه فرمایید و یا در صورت تمایل از طریق کارگزاری های فعال بازار سرمایه مطابق با شرایط مصوب اقدام فرمایید.

فروش 30 درصدی سهام عدالت در بانک ها چقدر می شود؟

با توجه به آمار و رقم های ارائه شده در حال حاضر ارزش روز سهام عدالت هر یک از مشمولان بیش از 17.4 برابر شده است. به عنوان مثال ارزش روز سهام عدالت فردی که ارزش اسمی سهام عدالت وی یک میلیون تومان است در حال حاضر 17 میلیون و 400 هزار تومان می باشد و شخصی هم که ارزش اسمی سهام عدالت وی 500 هزار تومان بوده، در حال حاضر صاحب 8 میلیون و 700 هزار تومان سهام عدالت است.

نکته قابل توجه در زمینه ارزش روز سهام عدالت مشمولان این است که با توجه به نوسانات بازار سرمایه، ارزش روز سهام هر یک از مشمولان تغییر یافته و افزایش و کاهش می یابد.

بر این اساس با توجه به فراهم آمدن شرایط فروش 30 درصدی سهام عدالت به صورت وکالتی از طریق بانک ها، سهامدارانی که ارزش اسمی سهام عدالت آن ها یک میلیون تومان است حدود 5 میلیون و 220 هزار تومان و مشمولانی که ارزش اسمی سهام عدالت آن ها 500 هزار تومان است، مبلغ 2 میلیون و 610 هزار تومان از طریق بانک ها دریافت خواهد کرد.

وراث چگونه سهام عدالت اموات را به نام بزنند؟

از 49 میلیون نفر مشمول سهام عدالت 2 میلیون و 500 هزار نفر فوت شدند که سهام عدالت بیش از 20 هزار نفر به وراث منتقل شد.

وراث می توانند با مراجعه به سایت شرکت سپرده گذاری به صورت آنلاین از طریق میز خدمت، گواهی حصر وراثت را در سامانه بارگزاری کنند و شرکت سپرده گذاری بعد از استعلام مدارک، سهام عدالت را بین وراث تقسیم می کند.

منبع: فرارو
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 11 مرداد 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1041

به "سامانه استعلام میزان دارایی سهام عدالت در بورس، samanese.ir" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه استعلام میزان دارایی سهام عدالت در بورس، samanese.ir"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید