شناسایی یک داروی ضد میکروبی برای مقابله با کرونا

به گزارش کولو، گروهی از متخصصان در هنگ کنگ از موفقیت آمیز بودن تاثیر یک داروی ضد میکروبی برای مقابله با کروناویروس خبر دادند.

شناسایی یک داروی ضد میکروبی برای مقابله با کرونا

به گزارش ایسنا، محققان هنگ کنگ اعلام کردند: یک داروی ضد میکروبی و ارزان قیمت که برای درمان زخم معده و عفونت های باکتریایی کاربرد دارد برای مقابله با کروناویروس در حیوانات عملکرد امیدوارکننده ای داشته است.

محققان در مطالعات خود به بررسی این موضوع پرداختند که آیا فلز داروها - ترکیبهای حاوی فلز که بیشتر برای مقابله با باکتری کاربرد دارند - دارای خواص ضد ویروسی هستند که بتوان آنها را برای مقابله با کروناویروس جدید به کار گرفت؟

محققان در این بررسی آزمایشاتی روی تعدادی همستر انجام داده و دریافتند یکی از داروها موسوم به رانیتیدین بیسموت سیترات (RBC)، دارای خاصیت ضدکرونایی دارد.

محققان هنگ کنگ با تاکید بر اینکه RBC قادر است حجم ویروس در ریه همستر آلوده به کروناویروس را تا 10 برابر کاهش دهد، اظهار داشتند: یافته های ما نشان می دهد این دارو دارای فاکتورهای ضد ویروسی برای مقابله با بیماری کووید-19 است.

به گزارش ژاپن تودی، از زمان شیوع کروناویروس در چین در دسامبر سال گذشته و گسترش آن به دیگر نقاط جهان بیش از یک میلیون نفر جان خود را از دست داده اند.

منبع: فرارو
انتشار: 26 آبان 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1260

به "شناسایی یک داروی ضد میکروبی برای مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی یک داروی ضد میکروبی برای مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید