طالبان: لویه جرگه غیرقانونی است و از مردم افغانستان نمایندگی نمی کند

به گزارش کولو، گروه طالبان در مخالفت با برگزاری لویه جرگه مشورتی صلح آن را غیرقانونی خواند و توضیح داد که این نشست نمی تواند از مردم افغانستان نمایندگی کند.

طالبان: لویه جرگه غیرقانونی است و از مردم افغانستان نمایندگی نمی کند

به گزارش دفتر منطقه ای کولو، طالبان در واکنش به برگزاری لویه جرگه مشورتی صلح برای مشخص سرنوشت 400 زندانی این گروه گفت که دولت افغانستان ممکن است از این نشست علیه صلح استفاده کند.

بیانیه می افزاید که افغانستان پس از توافقامه قطر برای سرانجام اِشغال، به صلح و تفاهم بین الافغانی احتیاج مبرم دارد؛ از این رو ضروری است که تمام جهت ها ضرورت ها را درک نموده و از ایجاد موانع در برابر فرصت ها خودداری کنند.

در ادامه این بیانیه نیز آمده که فراخوان برای ایجاد لویه جرگه پیش از تحقق صلح سراسری و توافق سیاسی نمی تواند از مردم افغانستان کنندگی کند و مشروعیت قانونی نیز نخواهد داشت.

طالبان همچنین توضیح داد که هر تصمیمی در این نشست گرفته گردد که خلاف استقلال افغانستان و برپایی نظام کامل اسلامی بوده و در برابر آرمان های مردم باشد مورد پذیرش ملت افغانستان نیست.

لویه جرگه مشورتی صلح در حالی قرار است فردا (17 مرداد) برگزار گردد که نقدها گسترده ای همراه بوده است؛ پیش از این نیز رئیس مجلس افغانستان و بعضی کارشناسان سیاسی با غیرقانونی خواندن برپایی این نشست مخالفت خویش را ابراز نموده بودند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1152

به "طالبان: لویه جرگه غیرقانونی است و از مردم افغانستان نمایندگی نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان: لویه جرگه غیرقانونی است و از مردم افغانستان نمایندگی نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید