فرزین: پرداخت تسهیلات خرد تا خاتمه سال افزایش می یابد

به گزارش کولو، رئیس شورای هماهنگی بانک ها از حمایت شبکه بانکی کشور از پرداخت تسهیلات خرد بدون ضامن اطلاع داد.

فرزین: پرداخت تسهیلات خرد تا خاتمه سال افزایش می یابد

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، محمد رضا فرزین گفت: شورای هماهنگی بانک ها جلسه ای برای تدوین آیین نامه واحد شبکه بانکی برای اعطای تسهیلات خرد 50 و 100 میلیون تومانی بدون ضامن به متقاضیان تشکیل می دهد و به زودی به همه بانک ها در کشور ابلاغ می گردد.

وی با تاکید بر اینکه هدف ما این است همه بانک ها طبق یک آیین نامه واحد عمل نمایند، اضافه کرد: سیستم بانکی از این طرح حمایت می نماید، اما ممکن است گاهی اوقات در برداشت از آیین نامه ها مشکلاتی پیش آمده باشد که آن ها هم اصلاح می شوند و این یک رویه معمول در کل نظام بانکی خواهد شد.

مدیرعامل بانک ملی گفت: در مجموع دو عامل اندازه تسهیلات پرداختی خرد و نحوه پرداخت تسهیلات خرد باید از هم تفکیک شوند.

به گفته وی، اندازه تسهیلات پرداختی همان روال گذشته را دارد؛ یعنی افرادی که تقاضای دریافت وام خرد داشتند و از شرایط لازم نیز برخوردار بودند، اکنون می توانند وام خود را دریافت نمایند، اما دیگر احتیاجی به ضامن ندارند؛ ضمن اینکه شرایط دریافت این تسهیلات سهل تر است.

رئیس شورای هماهنگی بانک ها خاطر نشان کرد: البته امروز توافق شد به دلیل اینکه به انتها سال نزدیک می شویم و همزمان نیز احتیاج مردم به تسهیلات خرد افزایش می یابد، کوشش کنیم بخشی از این تسهیلات خرد را در بانک ها افزایش محسوسی دهیم تا احتیاج های مردم هم رفع گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 2017

به "فرزین: پرداخت تسهیلات خرد تا خاتمه سال افزایش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرزین: پرداخت تسهیلات خرد تا خاتمه سال افزایش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید