فساد در ساخت و سازهای کرج

یک عضو شورای شهر کرج با بیان اینکه شهرداری کرج حدود 1200 میلیارد تومان بدهی دارد گفت: حدود 600 میلیارد تومان از این بدهی ناشی از وام های بانک شهر است که ماهیانه 12 میلیارد تومان سود به آن اضافه می گردد.

فساد در ساخت و سازهای کرج

اکبر سلیم نژاد در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در خصوص میزان بدهی شهرداری کرج به پیمانکارانی که در این کلانشهر پروژه های عمرانی انجام داده اند اضافه نمود: برآورد تقریبی از این رقم نشان می دهد که پیمانکاران از شهرداری کرج بین 500 تا 600 میلیارد تومان طلب دارند.

وی اضافه نمود: این میزان بدهی که شهرداری به پیمانکاران دارد در طول سال های اخیر انباشته شده است و البته بر خلاف بدهی که در بخش وام های بانکی وجود دارد سودی به آن تعلق نمی گیرد.

سلیم نژاد در ادامه به بخش دیگری از بدهی های شهرداری اشاره و اظهار داشت: این بخش به وام هایی که از بانک شهر اخذ شده مربوط می گردد؛ شهرداری کرج حدود 300 میلیارد تومان از بانک شهر وام گرفته بود اما به دلیل ناتوانی در پرداخت سررسید این بدهی در حال حاضر به حدود 600 میلیارد تومان رسیده و 12 میلیارد تومان در هر ماه هم سود به آن اضافه می گردد. از طرف دیگر شهرداری کرج رقمی بین 700 تا 800 میلیارد تومان از بخش های مختلف طلب دارد که 300 میلیارد تومان آن چک برگشتی است.

وی ادامه داد: تاکنون راهکار هایی برای ایجاد موازنه بین بدهی ها و طلب های شهرداری ارائه شده است که به آنالیز بیشتر احتیاج دارد.

سلیم نژاد در ادامه به موضوع فساد در مدیریت شهری کرج اشاره و اعلام نمود: مبارزه با فساد در مدیریت شهری باید به صورت مداوم ادامه داشته باشد و نظارت از سوی شورا، حراست و دستگاه های دیگر به خوبی انجام گردد. به عنوان مثال حراست شهرداری باید با مشاهده اولین و کوچکترین تخلف از سوی هر بخش، اقدامات لازم را انجام دهد نه پس از اینکه اتفاق بزرگی افتاد ورود کند.

این عضو شورای شهر کرج اعلام نمود: به عنوان نمونه بیشتر فسادی که در مدیریت شهری شاهد هستیم فساد در ساخت و سازهاست؛ ما در کرج حدود 18 هزار پرونده بلاتکلیف در حوزه ساخت و ساز داریم؛ این ساخت و سازها که یک شبه رخ نداده بلکه در بلند مدت انجام شده است پس می شد در همان زمان جلوی آن را گرفت.

وی اضافه نمود: حال با جمع شدن این 18 هزار پرونده نمی توان دست به تخریب زد، بنابراین ضروری است دستگاه های مربوطه با ارائه راهکار این مشکل را حل نمایند تا هم این مسأله حل گردد؛ هم از درآمد حاصل از آن می توان به شهر، یاری و هم خیال بخش زیادی از شهروندان را راحت کرد. اگر بتوان با طرح این پرونده ها در کمیسیون ماده 100 مشکل این 18 هزار پرونده را حل کرد بخش زیادی از مسائل مالی شهرداری هم حل می گردد و به این شهروندان نیز انتها کار تعلق خواهد گرفت.

وی بر لزوم توسعه دولت الکترونیک در شهرداری تأکید کرد و گفت: با این کار جلو بسیاری از فسادها گرفته خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فساد در ساخت و سازهای کرج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فساد در ساخت و سازهای کرج"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید