قالیباف: رسیدگی به مسائل محرومان از اولویت های مجلس است

به گزارش کولو، خبرنگاران/سیستان و بلوچستان رییس مجلس شورای اسلامی گفت: رسیدگی به مسائل محرومان و توجه به نیازهای مردم مرزنشین و مستضعفان خاش سیستان و بلوچستان از اولویت های مهم مجلس است.

قالیباف: رسیدگی به مسائل محرومان از اولویت های مجلس است

به گزارش خبرنگاران محمدباقر قالیباف در سفر به خاش سیستان و بلوچستان ضمن ملاقات با مردم و مسوولان این شهرستان بیان نمود: حضور در مناطق محروم و آشنا شدن از نزدیک با مسائل مردم یکی از الزامات مهم بوده که در سفرهای استانی به آن توجه داریم و برای حل مسائل مردم احتیاجمند به خدمت تدبیر می گردد.

وی اضافه کرد: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی همراه و همگام با دولت برای تحقق شعار جهش فراوری و بهره دریافت از ظرفیت های کشور جهت برطرف مسائل مردم کوشش می نمایند.

قالیباف ادامه داد: برای پیگیری مسائل و پاسخ دادن به دغدغه های مردم مرزنشین خاش در مباحث اجرای باند دوم خاش به زاهدان و ایجاد راه و بازارچه مرزی روتک و تامین آب شرب قول مساعدت می دهیم و در شرایط سخت مالی کشور و وجود تحریم های ظالمانه باید با اقدامات جهادی بتوانیم گره از مسائل مردم باز کنیم.

احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان نیز گفت: در این استان پهناور و با ظرفیت شاهد اجرای پروژه های شاخصی هستیم که در مباحث اشتغالزایی و جهش فراوری موثر هستند.

وی گفت: در دولت برای حل مسائل مردم به اولویت ها و احتیاج سنجی ها توجه داریم و قطعا برای برطرف محرومیت ها تدبیر می گردد.

نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و امامان آدینه شیعه و سنی خاش نیز در این ملاقات بر ضرورت و اهمیت برطرف مسائل مالی و تحقق شعار جهش فراوری و گام برداشتن برای اجرای پروژه های راه و بازارچه مرزی روتک، تسریع در اجرای پروژه خط انتقال آب کارواندر به خاش و تامین آب شرب مردم این شهرستان و اجرای باند دوم جاده خاش به زاهدان تاکید کردند.

محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در راس هیئتی با همراهی استاندار سیستان و بلوچستان وارد خاش سیستان و بلوچستان شد و با امامان آدینه شیعه و سنی، فرماندار، نماینده مردم خاش در مجلس و شماری از علما و معتمدان و مردم محروم و کپرنشینان روستای رباط از توابع بخش مرکزی خاش ملاقات و گفت و گو کرد.

نداشتن راه و فضای آموزشی، بهداشتی و آب شرب و عدم دسترسی به مسکن مناسب، مخابرات و اینترنت، ناتوانی در اجرای طرح های کشاورزی و دامداری، سخت گیری های منابع طبیعی و نداشتن برق و زیرساخت های توسعه روستایی از مسائل و دغدغه های مهم مردم این منطقه و خاش بود که به اطلاع رییس مجلس رسید.

در حاشیه سفر رییس مجلس شورای اسلامی به سیستان و بلوچستان، رییس و اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی مهمترین مسائل عمران شهر و روستایی، گازرسانی و راه آهن و اجرای سد کارواندر و خط انتقال آب از کارواندر به خاش را مورد آنالیز قرار دادند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 آبان 1399 بروزرسانی: 23 آبان 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1254

به "قالیباف: رسیدگی به مسائل محرومان از اولویت های مجلس است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قالیباف: رسیدگی به مسائل محرومان از اولویت های مجلس است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید