مشاور امنیت ملی ترامپ کجاست؟

به گزارش کولو، فارس نوشت: تعدادی از مقامات فعلی و پیشین شورای امنیت ملی آمریکا در مصاحبه با سی ان ان به غیبت آشکار رابرت او برایان در روزهایی که می تواند در مدیریت بحران نقشی کلیدی در دولت آمریکا ایفا کند، پرداختند.

مشاور امنیت ملی ترامپ کجاست؟

پایگاه اینترنتی شبکه آمریکایی سی ان ان در گزارشی به نقل از مقامات فعلی و پیشین شورای امنیت ملی این کشور نوشت: در دوران همه گیری کرونا در آمریکا و در حالی که ترامپ با پیامدهای این شیوع درگیر است، یکی از اعضای کلیدی دولت وی که برای همتایان پیشین رئیس جمهور آمریکا در دوران بحران بسیار مفید بوده اند، غایب است.

بنابر این گزارش، رابرت او برایان، مشاور امنیت ملی ترامپ به شکلی آشکار غایب دولت در روزهای مبارزه علیه کروناست. او مسئولیتهایش را در این روزها به دستیاران ارشدش محول کرده و حتی در جلسات کارگروه ویژه کرونا در دولت آمریکا شرکت نمی کند.

او در مصاحبه با سی ان ان به غیبت خود در بسیاری از رخدادهای عمومی کاخ سفید اذعان کرد، اما در عین حال با رد اتهام کم کاری، مدعی شد هر روز با دونالد ترامپ برای صحبت در خصوص همه گیری ویروس کرونا دیدار می کند و با متحدان خارجی آمریکا برای هماهنگ کردن واکنشها در تماس است.

او همچنین در این مصاحبه گفت که مدتی زمان برد تا دولت شدت این بحران را درک کند. برایان گفت: در ابتدا کسی متوجه بزرگی این بحران نشده بود.

مقامهای سابق و کنونی به سی ان ان گفتند که در بین جناح غربی این حس رو به افزایش است که او برایان، وکیل سابق و مسئول مذاکرات درباره گروگانها، از پس این سمت برنمی آید و به دلیل کم کاری، نفوذش در ترامپ تضعیف شده است.

عملکرد دولت آمریکا در روزهای آغازین همه گیری کرونا با نقدها بسیاری روبرو است. عملکرد واشنگتن کند، غیرمنسجم و پر از اشتباه توصیف شده است. به طور مثال، تولید کیت تشخیص معیوب توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا که هفته ها اصلاح آن زمان برد و فرصتی شد تا کرونا در این کشور جولان بدهد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 10 تیر 1399 بروزرسانی: 10 تیر 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1012

به "مشاور امنیت ملی ترامپ کجاست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاور امنیت ملی ترامپ کجاست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید