مجلس چین بازنگری در قانون امنیت ملی هنگ کنگ را شروع کرد

به گزارش کولو به نقل از یورونیوز، قانونگذاران کنگره چین روز یکشنبه در جلسه ای که توسط کمیته دائمی کنگره ملی خلق چین برگزار شده بود، بازنگری در لایحه جنجالی امنیت ملی هنگ کنگ را شروع کردند.

مجلس چین بازنگری در قانون امنیت ملی هنگ کنگ را شروع کرد

بنا بر اعلام منابع خبری، کنگره ملی خلق چین که نهاد ملی قانونگذاری این کشور محسوب می گردد، قرار است در مدت سه روز کار بازنگری این لایحه را انجام داده و سپس برای تصویب آن وارد عمل گردد.

کمتر از 10 روز پیش دولت پکن با اعلام جزئیات پیش نویس قانون جدید امنیت ملی برای هنگ کنگ، زمینه تحقق ژرف ترین تغییر در ساختار سیاسی و اجتماعی از زمان بازگشت این منطقه به قیمومیت دولت چین در سال 1997 را فراهم نموده بود.

یکی از مهم ترین مواردی که در این پیش نویس آمده ایجاد یک دفتر جدید امنیت ملی در هنگ کنگ برای جمع آوری اطلاعات و رسیدگی به جرایم علیه امنیت ملی است.

چین می گوید این قانون با هدف مقابله با فعالیت های جدایی طلبانه، براندازی ، تروریسم و تبانی با نیروهای خارجی نوشته شده است، اما کشورهای غربی بویژه انگلیس و آمریکا واکنش های منفی گسترده ای به تصویب این قانون در چین دنبال کردند و مقامات لندن حتی برای اعطای تابعیت به 3 میلیون نفر از جمعیت 7.8 میلیون نفری هنگ کنگ در صورت اجرا شدن قانون امنیت ملی اعلام آمادگی نموده بودند.

این در حالی است که پکن تصویب قانون امنیت ملی را اقدامی در چارچوب صلاحیت های داخلی خود عنوان نموده و دخالت بعضی کشورهای غربی را رد نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1093

به "مجلس چین بازنگری در قانون امنیت ملی هنگ کنگ را شروع کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس چین بازنگری در قانون امنیت ملی هنگ کنگ را شروع کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید