پاسخ قاطع جبران باسیل به درخواست حذف حزب الله

به گزارش کولو، وزیر خارجه لبنان خاطرنشان کرد، نمی تواند به درخواست های خارجی برای خلاص شدن از حزب الله کمکی کند و تا وقتی حزب الله منتخب مردم لبنان است با این جنبش همراه است.

پاسخ قاطع جبران باسیل به درخواست حذف حزب الله

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل کولو، جبران باسیل وزیر خارجه لبنان در گفت وگویی با شبکه آمریکایی سی ان ان بار دیگر از حزب الله دفاع کرد و آن را منتخب مردم دانست.

بر اساس این گزارش، وی گفت: با تفاهم با نخست وزیر سعد الحریری موارد مثبت زیادی را به لبنان ارائه کردیم، اما در اقتصاد و مبارزه با فساد شکست خوردیم و بهای همین شکست را می پردازیم. باید سیاست همزیستی با فساد را تغییر دهیم و دیگر از سیاست های اقتصادی و اقتصادی (فعلی) حمایت نکنیم.

باسیل درباره دولت جدید گفت، التیار الوطنی الحر یا در دولتی که معیار های لازم برای موفقیت را داشته باشد، حاضر می شود یا اینکه در دولت مشارکت نخواهد داشت.

وی به سوالی درباره حزب الله پاسخ داد: حزب الله از دید داخلی، بخشی از ملت لبنان و منتخب این ملت است، اما از دید [دشمن]خارجی، مشکل به حساب می آید و ما بهای این را می پردازیم. اگر جامعه بین المللی می خواهد از نظر سیاسی از حزب الله در داخل لبنان خلاص گردد من نمی توانم کمکی کنم، زیرا تا زمانی که حزب الله منتخب مردم است من با این جنبش همراه هستم؛ آنچه من می توانم انجام دهم این است که لبنان را از مسائل خارجی دور نگه دارم.

لبنان بیش از شصت روز است که درگیر تظاهرات داخلی است و تکلیف دولت جدید معین نیست. قرار بود دوشنبه (دیروز) جلسه مجلس لبنان برای انتخاب نخست وزیر تشکیل گردد، اما این جلسه برای دومین بار به درخواست سعد الحریری به تعویق افتاد.

این تعویق مورد انتقاد حزب رئیس جمهور لبنان نهاده شد و این حزب در واکنش به تأخیر دوباره جلسه مجلس برای مشخص نخست وزیر، از الحریری خواست تا پنجشنبه آینده نامزد شایسته مدنظرش را برای نخست وزیری پیشنهاد دهد

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 بهمن 1398 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 633

به "پاسخ قاطع جبران باسیل به درخواست حذف حزب الله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ قاطع جبران باسیل به درخواست حذف حزب الله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید