30 هزار متقاضی مسکن ملی از سوی بنیاد مسکن مشخص تکلیف شدند

به گزارش کولو، معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: حدود 30 هزار متقاضی طرح اقدام ملی مسکن در بنیاد مسکن معین تکلیف شدند.

30 هزار متقاضی مسکن ملی از سوی بنیاد مسکن مشخص تکلیف شدند

جهت دریافت خدمات رنگ پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، از وزارت راه و شهرسازی، جواد حق شناس معاون امور مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در مورد آخرین فرایند احداث مسکن ملی گفت: 29 هزار و 934 هزار نفر از متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن تحت مسئولیت بنیاد تا به امروز واریز وجه داشته اند که معادل هزار و 250 میلیاردتومان است.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه مبلغ اولیه پرداخت های طرح اقدام ملی مسکن 40 میلیون تومان است، شرح داد: 29 هزار و 934 متقاضی طرح اقدام ملی مسکن تحت مسئولیت بنیاد هستند که واریز وجه انجام داده اند، از این تعداد 14 هزار و 731 واحد به شکل مستقیم توسط بنیاد مسکن احداث و تکمیل و تحویل می گردد که از این تعداد 13 هزار و 65 واحد در 77 پروژه از مرحله دریافت پروانه تا پیشرفت فیزیکی 30 درصدی، پروژه های احداث مسکن ملی آنها آغاز شده است.

حق شناس ادامه داد: قرعه کشی متقاضیان انفرادی و گروهی که واحدهای مسکن ملی آنها توسط بنیاد مسکن احداث نخواهد شد اجرا شده است که در همین خصوص، 6 هزار و 928 نفر متقاضی انفرادی و گروهی قرعه کشی شده به پروژه ها معرفی و متصل شدند.

وی گفت: حدود 20 هزار واحد از 29 هزار و 934 واحد طرح اقدام ملی مسکن که مستقیم و غیرمستقیم توسط بنیاد و با مدیریت بنیاد در صورت تامین زمین احداث خواهند شد معین تکلیف شده اند.

حق شناس خاطرنشان کرد: حدود 8 هزار واحد نیز هستند که افراد واریز وجه کردند ولی هنوز سازمان ملی زمین و مسکن با وجود کوشش های فراوان برای این تعداد، زمین برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن تامین ننموده است. چندی پیش معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی نیز در این خصوص دستور ویژه برای پیگیری دادند.

مدیر مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با یادآوری اینکه برنامه دولت برای طرح اقدام ملی مسکن تحت مسئولیت بنیاد مسکن 138 هزار واحد است، گفت: 138 هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن جزو برنامه ای است که دولت برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن برعهده بنیاد مسکن نهاده است. آنچه که می تواند مستعد آغاز شدن باشد، دو مطلب است اول آنکه متقاضی 40 میلیون تومان وجه اولیه را واریز نموده باشد. همچنین، زمین موردنیاز اجرای طرح برای افراد تامین شده باشد.

وی اضافه کرد: شاهد هستیم افرادی در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام نموده و پذیرفته شده اند اما واریز وجه توسط آن دسته از متقاضیان انجام نشده است. همچنین 8 هزار نفر متقاضی مسکن ملی هستند که پول واریز نموده اند اما زمین آنها برای احداث مسکن، تخصیص نیافته است.

مقام مسئول در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه بنیاد مسکن در حال حاضر متعهد به احداث و تکمیل واحدهای مسکونی ملی برای 29 هزار و 934 نفر است، گفت: متقاضیانی که کمتر از 40 میلیون تومان واریز نموده باشند از طرح خارج می شوند.

حق شناس توضیح داد: شرط اساسی و الزامی برای اتصال افراد به طرح اقدام ملی مسکن و تکمیل واحدها برای متقاضیان معین شده که واریز مبلغ اولیه 40 میلیون تومان معین شده است.

وی با توجه به اهمیت اجرای طرح اقدام ملی مسکن، گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با وجود عدم مسئولیت برای تامین زمین برای بعضی از واحدهای طرح اقدام ملی مسکن به دلیل اهمیت موضوع و برای همکاری با اجرای این طرح، برای یکهزار واحد طرح اقدام ملی مسکن، زمین تامین کرد و در اختیار متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن قرار داد.

وی یادآور شد: برنامه دولت برای احداث 138 هزار واحد مسکن ملی برای بنیاد مسکن زمانی محقق خواهد شد که متقاضیان واریز اولیه وجه داشته باشند و برای تمامی آنها زمین برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن تامین شده باشد.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 19 آذر 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1308

به "30 هزار متقاضی مسکن ملی از سوی بنیاد مسکن مشخص تکلیف شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "30 هزار متقاضی مسکن ملی از سوی بنیاد مسکن مشخص تکلیف شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید