چیدمانی زیبا و شیک تنها با 5 ایده مجذوب کننده

به گزارش کولو، برای اینکه خانه خود را تزیین کنید نیازی نیست که طراح داخلی باشید. با کمی خلاقیت می توانید چیدمان خانه را زیبا و شیک کنید.

چیدمانی زیبا و شیک تنها با 5 ایده مجذوب کننده

برای طراحی دکور منزل هیچ قانون ثابتی وجود ندارد؛ اما تعدادی قواعد کلی هست که با استفاده از آن ها می توانید چیدمان زیباتری را داشته باشید. در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا به بیان نکات چیدمان زیبا و شیک در منزل می پردازیم.

چیدمان زیبا و شیک در منزل

برای اینکه خانه ای شیک و زیبا داشته باشید نیازی نیست که هزینه کنید. با کمی خلاقیت و دقت می توان چیدمانی شیک و حرفه ای داشت.

رنگ مناسب برای تزیین اتاق از نکات چیدمان زیبا و شیک در منزل

انتخاب رنگ برای منزل را در مرحله آخر انجام دهید. بسیاری از افراد وقتی می خواهند به خانه جدیدی بروند از طراحان می پرسند که برای تزیین اتاق ها از چه رنگی استفاده کنند. بهتر است بدانید قبل از آوردن وسایل رنگ اتاق را انتخاب نکنید.

رنگ های زیادی برای منزل وجود دارد؛ ولی این رنگ ها در هر خانه ای جلوه متفاوتی را دارند و شاید برای خانه شما مناسب نباشند؛ بنابراین رنگی را انتخاب کنید که بیشترین همخوانی را با وسایل شما داشته باشد.

مبلمان در تزیین اتاق

هنگام چیدمان مبلمان فضاهای خالی را در نظر بگیرید. سعی کنید دکور اتاق شلوغ به نظر نرسد. در این صورت نیازی هم نیست هزینه زیادی صرف کنید و با وسایلی کمتر و باکیفیت می توانید خانه را به زیبایی چیدمان کنید. برای اینکه خانه خود را زیبا کنید به ویدئو گوشه دنج خانه را اینگونه بچینید! سر بزنید.

آثار هنری زیبا از نکات چیدمان زیبا و شیک در منزل

سعی کنید آثار هنری را در ارتفاع مناسبی نصب کنید. باتوجه به اینکه میانگین دید انسان 145 سانتی متر است، بهتر است ارتفاع آثار هنری 145 تا 152 سانتی متر از زمین باشد. درصورتی که سقف اتاق بلند بود، آثار هنری را در ارتفاعی از دیوار نصب کنید که با دید انسان تناسب داشته باشد.

تزیین اتاق با چیدمان شیک مبلمان

برای تزیین اتاق به قرارگیری مبلمان روی فرش توجه داشته باشید. چیدمان مبل روی فرش به سه روش انجام می شود.

  • اگر فرش بزرگ است بهتر است تمام پایه های مبل روی آن قرار بگیرد.
  • اگر فرش کوچک است بهتر است هیچ پایه ای روی فرش نباشد. به این نکته توجه کنید که فرش خیلی کوچک نباشد؛ چراکه چیدمان اتاق را زشت می کند.
  • حالت آخر اینکه می توانید فقط پایه های جلوی مبل را روی فرش بگذارید.

انتخاب یک نقطه کانونی مجذوب کننده از نکات چیدمان زیبا و شیک در منزل

چیدمان هر اتاقی نیازمند یک نقطه کانونی است. انتخاب چندین نقطه کانونی دکور اتاق شما را شلوغ و نامرتب نشان می دهد. به طورکلی فرقی نمی کند عنصر انتخابی شما چه چیزی باشد، همین که توجه را به خود جلب کند کافی است. به عنوان مثال در آشپزخانه می توانید از هود به عنوان نقطه کانونی استفاده کنید. در اتاق نشیمن شومینه یا لوستر هم می توانند به عنوان نقطه کانونی در نظر گرفته شوند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب این جملات منفی را هرگز به خود نگویید!را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 8 آذر 1401 بروزرسانی: 8 آذر 1401 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 2168

به "چیدمانی زیبا و شیک تنها با 5 ایده مجذوب کننده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چیدمانی زیبا و شیک تنها با 5 ایده مجذوب کننده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید