فرهنگ و هنر

بخش عمده توریست های وارد شده به کشور گردشگران درمانی هستند

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور گفت: طی سال گذشته 7 میلیون و 800 هزار گردشگر به کشور وارد شدند که بخش زیادی از آنها گردشگران درمانی بودند.

1 مهر 1398

چرخه گردشگری سرعین تکمیل می گردد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از تکمیل چرخه گردشگری شهرستان سرعین با احیای آثار تاریخی در کنار جاذبه های طبیعی اطلاع داد.

30 شهریور 1398

6 کشور خارجی در نمایشگاه گردشگری پارس شرکت می کنند

مدیر اجرایی دهمین نمایشگاه گردشگری پارس از شرکت 6 کشور ترکیه، اندونزی، امارات، هند، سنگاپور و عمان در این نمایشگاه خبر داد.

28 شهریور 1398

امضای تفاهم نامه همکاری بین ادارات میراث فرهنگی و فنی حرفه ای بستک

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بستک از امضای تفاهم نامه همکاری میان ادارات میراث فرهنگی و فنی حرفه ای بستک اطلاع داد.

27 شهریور 1398

بازگشایی موزه هنرهای ملی

به مناسبت فرارسیدن ایام نوروز 98 موزه هنرهای ملی میزبان گردشگران و مسافران نوروزی است.

27 شهریور 1398

مرمت بازاری به جان بافت تاریخی یزد افتاد ؛ این یزد بدلی است ، مرمتی که اصالت تنها شهر جهانی ایران را از بین می برد ، تصاویر آن را ببینید

مرمت های بازاری هویت یزد تاریخی را خدشه دار کرده و اصالت این شهر جهانی را زیرسئوال برده است.

26 شهریور 1398

رفاقت های شاعرانه در ادبیات معاصر ایران

روزنامه خراسان: همواره هم این طور نیست که شاعران درباره دغدغه های مهم شخصی و اجتماعی و... شعر بگویند. گاهی هم پیش می آید که دوست دارند برای دل خودشان و برای دوستان و افرادی که با آن ها احساس نزدیکی و صمیمیت می نمایند، شعر بسرایند.

26 شهریور 1398

مدیر جدید میراث فرهنگی داورزن معرفی گردید

در مراسمی با حضور فرماندار شهرستان، سرپرست معاونت گردشگری استان و مدیر امور شهرستان های اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی محمد عبدا... زاده ثانی به عنوان مدیرجدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری داورزن معارفه شد.

25 شهریور 1398

آموزش بافت زیلو به دانش آموزان میبدی

تعامل دوسویه بین معاونت صنایع دستی استان یزد و اداره آموزش و پرورش شهرستان میبد برای آموزش بافت زیلو به دانش آموزان این شهرستان انجام شد.

23 شهریور 1398

رشد 11 درصدی صادرات صنایع دستی در 9 ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ، نوروز 98 بی نظیر خواهد بود

رئیس سازمان میراث میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از رشد 11 درصدی صادرات صنایع دستی در 9 ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته اطلاع داد.

22 شهریور 1398

سرخوردگی در کمین عاشقان لایو!

نگاهی به عوارض روانی تمایل بیش از حد به گذاشتن لایو به بهانه ماجرای دزدی که با رصد لایو های یک زوج راضی، خانه شان را خالی کرد!

21 شهریور 1398

جایزه برترین معماری دنیا به پروژه دهکده عمودی اختصاص یافت

یک پروژه معماری زیبا در کشور سنگاپور به عنوان برترین طرح معماری دنیا در سال 2015 شناخته شد.

19 شهریور 1398

صادرات 6میلیون دلاری صنایع دستی از مرز مهران در 3 ماه اول سال جاری

مدیرکل میراث فرهنگی ایلام گفت: در سه ماهه اول سال جاری، صنایع دستی استان به ارزش بیش از 6میلیون دلار از مرز مهران صادر شده است.

8 شهریور 1398

محوطه سازی کمپینگ ساحلی شهرستان بندرگز تکمیل شد

مسئول دفتر فنی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان از اتمام عملیات اجرایی تکمیل محوطه سازی کمپینگ ساحلی طرح شنا در بندرگز با اعتبار یک میلیارد و 800میلیون ریال اطلاع داد.

2 شهریور 1398

تظاهرات گسترده مردم نیجریه در حمایت از شیخ زکزاکی

طی روزهای اخیر مردم چند شهر در نیجریه در حمایت از شیخ زکزاکی رهبر جنبش شیعیان در این کشور تظاهرات نموده خواهان آزادی فوری وی از زندان های حکومت نیجریه شدند.

19 مرداد 1398

25 راه حل مفید و عالی برای کنترل خشم

خبرنگاران - ترجمه از هدی بانکی: خشم احساسی طبیعی است که اگر به حل مسئله ای یاری مفید است، چه در خانه و چه در محل کار. اما اگر خشم موجب خشونت و شلیک احساسات منفی و برخوردهای فیزیکی گردد می تواند دردسرساز گردد.

13 مرداد 1398

ستاره هایی که خیانت همسرشان را بخشیدند!

خبرنگاران - ترجمه از پردیس بختیاری: خیانت از نظر ما یعنی اتمام رابطه، اما برخی از افراد هستند که آن را فراموش می کنند و به زندگی با فرد خیانتکار ادامه می دهند. این موضوع در میان ستاره های هالیوود هم دیده شده است. اگر دوست دارید با ستاره هایی که با وجود خیانت...

11 مرداد 1398

کدوم تب؟ کدوم تاب؟ فقط دِکورین بابا

روزنامه شهروند - ریما محمدزاده: برنامه تب تاب که قرار بود با اجرای بنیامین بهادری به آنتن شبکه سه بیاید، با حضور باربد بابایی یک ماه است که پخش می گردد. این برنامه از همان اول سعی کرد تفاوت هایش را به رخ بکشد. برای همین هم به سبک تاک شوهای اخیرِ تلویزیون...

10 مرداد 1398

ثروتمند نشدن ما چه دلایلی دارد؟

برای پولدارتر شدن، شما باید باهوش تر، سخت کوش تر و فداکارتر باشید. اما اگر هنوز به ثروتی که می خواهید نرسیده اید، باید به دنبال دلیل آن باشید. شاید دلیل آن یکی از عواملی که در این مطلب برایتان آورده ایم، باشد.

7 مرداد 1398

آشنایی با صندوق اعتباری هنر

صندوق اعتباری حمایت از نویسندگان، روزنامه نگاران و هنرمندان به پیشنهاد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی براساس تکلیف برنامه سوم توسعه و در راستای سیاست انتقال بخشی از تصدی های دولتی با تصویب هیات وزیران در جلسه مورخ 1382/12/05 رسما تشکیل شد.

29 تیر 1398
تعداد: (43)