مقالات گردشگری

فوت 97 بیمار کرونایی طی شبانه روز گذشته ، شناسایی 7506 بیمار جدید

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از شناسایی 7506 بیمار جدید در کشور اطلاع داد و گفت: متاسفانه طی 24 ساعت گذشته 97 بیمار کرونایی جان خود را از دست دادند.

22 فروردین 1400

آفریقا، اولین سفر خارجی نخست وزیر لیبی، درگیری نظامی در مرز سودان و اتیوپی

اولین سفر رسمی نخست وزیر دولت موقت وحدت ملی لیبی به کویت، درگیری نظامی در مرزهای سودان و اتیوپی، تهدید مصر علیه اتیوپی و ابتلای الجزایری ها به ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی و نیجریه ای از جمله رخدادهای آفریقاست.

21 فروردین 1400

آذری جهرمی: پدرخوانده ها راه را برای جوان ها باز نمایند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: امیدوارم پیرمردها و پدرخوانده های سیاسی عرصه مدیریتی کشور را کنار بگذارند و سنگ جلوی پای جوانان نیندازند.

19 فروردین 1400

آشنایی با فستیوال های تاریخی و فرهنگی هلند

هلند صرف نظر از شهرت خود به خاطر غنای تاریخی به تصویر کشیده شده در بناهای معماری متعدد، به لطف فستیوال ها و رویدادهای فراوانی که هرساله در شهرهای مختلف این کشور برگزار می شوند نیز مشهور است. هلندی ها فستیوال های خود را با شکوه و عظمت تمام برگزار می نمایند....

18 فروردین 1400

ابراز امیدواری وزیر خارجه ژاپن برای سفر به ایران در آینده نزدیک

وزیران امور خارجه ایران و ژاپن به صورت تلفنی با یکدیگر گفت وگو و مصاحبه کردند.

17 فروردین 1400

کرونا در اروپا، از پیش بینی رکود مالی در آلمان تا اعتراضات ضد محدودیت ها در ایتالیا

یک نهاد مهم مالی در آلمان با توجه به تداوم محدودیت های کرونایی کاهش چشمگیر رشد مالی در3 ماهه ابتدایی امسال را پیش بینی نموده و روز گذشته هم در بسیاری شهرهای ایتالیا شاغلین در بخش های فرهنگی به خیابان ها آمدند و علیه محدودیت ها اعتراض کردند.

9 فروردین 1400

12 دروغ که مارول درباره انتقام جویان به شما گفته است

استودیو مارول گاهی وقت ها برای گمراه کردن مخاطبانش و لو نرفتن فیلم ها، از ترفندهایی استفاده می کند یا حتی به آن ها دروغ می گوید. در این مطلب قرار است 12 دروغ که مارول درباره انتقام جویان به شما گفته است را مرور کنیم.

5 فروردین 1400

گروسی: تفاهم به دست آمده با ایران محدود است

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با ایراد سخنانی در کنفرانس خلع سلاح سازمان ملل در ژنو شرح داد که تفاهم به دست آمده درباره تداوم نظارت و راستی آزمایی فعالیت اتمی ایران محدود به یک بازه زمانی و مکانی است.

29 اسفند 1399

غزل شماره 333 حافظ: نماز شام غریبان چو گریه آغازم

غزل شماره 333 حافظ در یکی از اندوه بارترین شب های غریبی و تنهایی در زمان تبعید در یزد سروده شده است. حافظ در غربت و شب هنگام شروع به گریه کرده و هم زمان قصه غربتش را شرح می دهد. آنچنان به یاد محبوب خویش و وطنش زار می گرید که دیگر در جهان کسی قصد سفر کردن نداشته...

27 اسفند 1399

توضیح صالحی درباره سفر گروسی به تهران

تهران (پانا) - رئیس سازمان انرژی اتمی ضمن اعتراض به درز اطلاعات محرمانه آژانس در رسانه ها، گفت: در جلسه فردا با رافائل گروسی ملاحظات آژانس در چارچوب موافقتنامه پادمان و همکاری های دو طرف مورد بررسی و گفت وگو قرار خواهد گرفت.

26 اسفند 1399

155روستای زنجان بهره برداری از اینترنت وشبکه ملی اطلاعات را شروع کردند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با کوشش های اجرا شده هم اکنون 155 روستای استان زنجان با اعتباری بالغ بر 134 میلیارد تومان بهره برداری از اینترنت و شبکه ملی اطلاعات را شروع کردند.

22 اسفند 1399

مقاله: موزه هنرهای زیبای سانفرانسیکو (FAMSF)

موزه de Young در پارک Golden Gate در سال 1895 ساخته شده است و موزه قدیمی تری است. مجموعه قابل توجه نقاشی های آمریکایی آن بیش از 1000 اثر از دوران استعمار تا دوران معاصر را در خود جای داده است. خرابی ها و خسارات ناشی از زلزله در سال 2000، موزه را مجبور به تعطیلی برای بازسازی...

18 اسفند 1399

مقاله: باغ وحش و باغ سانفرانسیسکو آمریکا

مرکز منابع حیوانی Koret Animal Resource Center (ARC) باغ وحش یک مرکز فعال است که به بازدیدنمایندگان این امکان را می دهد تا از نزدیک ببینند چطور نگهبانان حیوانات وحشی و داوطلبان آموزش دیده از حیوانات مراقبت می نمایند. هر یک از آنها داستانی برای گفتن دارند. همچنین به...

18 اسفند 1399

خبرنگاران 175 میلیارد ریال تسهیلات به شهرداریهای خراسان رضوی اختصاص یافت

مشهد-خبرنگاران- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: 175 میلیارد ریال تسهیلات بانکی به صورت قرض الحسنه با نرخ سود چهار درصد به شهرداریهای شهرهای کم برخوردار استان اختصاص یافت.

13 اسفند 1399

سفر به آمریکا: کابوس ترامپ، سراشیبی خطرناک صنعت گردشگری آمریکا

قانون منع ورود شهروندان 7 کشور که به دست دونالد ترامپ امضا شد، گردشگری آمریکا را مسائل بزرگی روبه رو نموده و پیامدهای مشهود آن به این صنعت آسیب های جدی وارد نموده است. با خبرنگاران همراه شوید.

8 اسفند 1399

تصاویری جالب از روابط عاطفی کوالاها

انتشار تصاویری از کوالا ها در استرالیا بازتاب زیادی در شبکه های اجتماعی به همراه داشته است.

6 اسفند 1399

دولت جدید آمریکا، خلیلزاد را به عنوان نماینده ویژه در افغانستان حفظ می نماید

پس از تاکید دولت بایدن به آنالیز توافقنامه آمریکا با طالبان، منابع اعلام کردند که کاخ سفید خلیلزاد را به عنوان نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان حفظ خواهد نمود.

2 اسفند 1399

داستان های مشهور کریسمس

از محبوب شدن مرد خسیس شهر گرفته تا رساندن هدیه ها توسط بابانوئل و گیر افتادن او در دام دیوها از مشهورترین داستان هایی هستند که درباره کریسمس نوشته شده و در این ایام خوانده می شوند.

17 بهمن 1399

تشدید آلودگی هوا در پنج کلانشهر، از تردد غیرضروری بپرهیزید

سازمان هواشناسی از تشدید آلودگی هوا در شهر های تهران، کرج، اصفهان، اراک و تبریز خبر داد و توصیه کرد که همه گروه های سنی در این شهر ها از تردد غیرضروری خودداری کنند.

16 بهمن 1399

10 کشف جالب دانشمندان درباره دایناسورها در سال 2020

هر ساله اسرار و گونه های دیگری از دایناسورها کشف می شوند و سال 2020 نیز از این قاعده مستثنا نبود. در این مقاله، 10 کشف جالب از دایناسورها را معرفی خواهیم کرد.

14 بهمن 1399
تعداد: (306)