8.2 درصد جمعیت استان کرمان سالمند هستند

به گزارش کولو، مدیرکل بهزیستی استان کرمان گفت: طبق آخرین آمار 8.2 درصد جمعیت استان در رده سالمندی قرار دارند در حالی که این رقم در کشور 10.6 درصد است.

8.2 درصد جمعیت استان کرمان سالمند هستند

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرنگاران از کرمان، عباس صادق زاده ،مدیرکل بهزیستی استان کرمان گفت: رشد جمعیت به خودی خود برای هیچ جامعه ای چالش نیست، اما اگر برای دوره سالمندی برنامه نداشته باشیم، دستگاه ها نقش خود را به درستی ایفا ننمایند و جامعه به سمت و سوی انجام وظایف در این حیطه نرود، دچار چالش می شویم.

او چالش دوره سالمندی را در نبود برنامه و فرهنگسازی در سطح جامعه اسم کرد و اضافه نمود: کرمان اولین استانی بود که سند سالمندی را تدوین کرد و اکنون این سند با کمتر از 10 درصد تغییر به اسم سند سالمندی کشور مصوب و ابلاغ شده که دستگاه های متعدد با استناد به آن باید نقش آفرینی نمایند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان ابراز داشت: طبق آخرین آمار 8.2 درصد جمعیت استان کرمان در رده سالمندی قرار دارند در حالی که این رقم در کشور 10.6 درصد است.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان با تاکید بر اینکه شتاب در بحث سالمندی بسیار حائز اهمیت است و ما می توانیم برای دوره سالمندی سالم و با عزت برنامه ریزی کنیم؛ از کسب رتبه های اول و دوم استان در سال های 98 و 99 در موضوع سالمندی و برنامه ریزی های این دوره اطلاع داد.

ی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 27 مهر 1400 بروزرسانی: 27 مهر 1400 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1830

به "8.2 درصد جمعیت استان کرمان سالمند هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8.2 درصد جمعیت استان کرمان سالمند هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید