احراز صلاحیت بیش از 96 درصد داوطلبین انتخابات شوراهای شهر در ارومیه

به گزارش کولو، خبرنگاران/آذربایجان غربی فرماندار ارومیه از احراز صلاحیت بیش از 96 درصد داوطلبین انتخابات شوراهای شهر در ارومیه خبر داد.

احراز صلاحیت بیش از 96 درصد داوطلبین انتخابات شوراهای شهر در ارومیه

رسول مقابلی امروز 23 فروردین با اعلام پایان فرایند رسیدگی به صلاحیت داوطلبان شورای اسلامی شهرها توسط هیات اجرایی، در جمع خبرنگاران گفت: در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان ارومیه، 369 نفر برای رقابت بر سر 31 کرسی شوراهای اسلامی شهرهای ارومیه، نوشین شهر، سیلوانا، قوشچی و سرو ثبت نام کردند.

وی با اشاره به فرایند بررسی صلاحیت داوطلبین، افزود: پس از اخذ استعلام از مراجع ذیصلاح قانونی برای تمام داوطلبان، جلسات هیات اجرایی انتخابات برای بررسی صلاحیت به طور منظم تشکیل و سوابق داوطلبان به صورت دقیق و منطبق با قانون بررسی شد که از مجموع ثبت نام کنندگان، صلاحیت بیش از 96 درصد داوطلبین به تأیید اعضا رسیده و 10 داوطلب نیز از ادامه حضور در انتخابات انصراف دادند.

رئیس هیأت اجرایی انتخابات شهرستان ارومیه با بیان اینکه اسامی داوطلبان پس از بررسی در هیأت اجرایی، جهت طی مراحل بعدی به هیات نظارت شهرستان ارسال شده است، اظهار داشت: افرادی که صلاحیت شان برای حضور در انتخابات احراز نشد، بعد از ابلاغ به آنان، می توانند اعتراض خود را به هیات نظارت بر انتخابات استان اعلام کنند تا به اعتراض آنان رسیدگی شود.

وی گفت: با رعایت امانت داری و حفظ حیثیت داوطلبان، نتایج بررسی صلاحیت ها در موعد مقرر که در تقویم انتخابات هشتم اردیبهشت ماه پیش بینی شده، از سوی فرمانداری به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1400 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1588

به "احراز صلاحیت بیش از 96 درصد داوطلبین انتخابات شوراهای شهر در ارومیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احراز صلاحیت بیش از 96 درصد داوطلبین انتخابات شوراهای شهر در ارومیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید