اختلال در کیفیت خواب با نرم افزارهای صوتی

به گزارش کولو، این یک فرایند فعال است که متابولیت هایی را فراوری می نماید که نشان داده شده بعضی از آن ها برای گوش داخلی مضر هستند. شما احتمالا زمانی را لازم دارید که در آن دستگاه شنوایی استراحت کند، خود را بازیابی کند و برای بازه زمانی بیداری بعدی آماده گردد.

اختلال در کیفیت خواب با نرم افزارهای صوتی

استفاده از صدا ها به عنوان ابزار یاری خواب ممکن است حتی اثر منفی بر شنوایی نیز داشته باشد

صدا های یاری نماینده به خواب، ممکن است آن گونه که فکر می کنید در یاری به خواب شما موثر نباشند. براساس یک آنالیز جدید، استفاده از نرم افزار های موسوم به صدای سفید یا صدا هایی شبیه آن برای به خواب رفتن، می توانند حتی کیفیت خواب شما را خراب نمایند.

براساس نتایج تحقیقی که در نشریه اسلیپ مدیسین ریویوز منتشر شده است، استفاده از صدا ها به عنوان ابزار یاری خواب ممکن است حتی اثر منفی بر شنوایی نیز داشته باشد.

گروهی از پژوهشگران دانشکده پزشکی فیلادلفیا در دانشگاه پنسیلوانیا یک آنالیز جامع از 38 تحقیق در زمینه ارتباط میان خواب و صدا های سفید بی وقفه و یا صدا های مشابه آن مانند صدای پهنای باند انجام دادند.

محققان در حالی که شواهدی مبنی بر کاهش زمان لازم برای به خواب رفتن با وجود این صدا های مداوم پیدا کردند، نتیجه دریافتد که به صورت کلی، این اصوات یاری به خواب، خواب را بهتر نمی نماید. در واقع شواهدی وجود داشت که نشان می داد اصوات یاری به خواب، حتی اگر در به خواب رفتن به افراد یاری نمایند، ممکن است به ایجاد اختلال و منقطع شدن خواب منجر شوند.

محققان می نویسند: شواهدی که نشان می دادند وجود صدا های مداوم در زمان خواب، باعث بهبود خواب می شوند بسیار ضعیف بودند، موضوعی که با استفاده گسترده از این نرم افزار ها در تضاد است. پیش از تبلیغ و ترویج نرم افزار های یارییِ خواب، ضروری است تحقیقات تکمیلی با در نظر دریافت معیار های عینی خواب و با در دست داشتن جزییات مشروح از قرار دریافت در معرض این اصوات صورت پذیرد.

ماتیاس باسنر، پژوهشگر ارشد در مصاحبه با گاردین می گوید: در صورتی که این نرم افزار ها یا دستگاه ها می توانستند فقط یک مورد نتیجه خوب داشته باشند من اهمیتی نمی دادم، اما از آن جایی که می توانند پیامد های منفی داشته باشند من فقط سعی می کنم مراقب باشم و می گویم که باید احتیاط کرد.

باسنر می افزاید، او این نرم افزار ها را توصیه نمی نماید، زیرا هیچ گواه و شاهدی مبنی بر کارآمدی آن ها وجود ندارد. او درباره این که این نرم افزار ها چگونه می تواند بر شنوایی تاثیر بگذارد می گوید: هر زمان که ما در معرض اصوات و آوا ها قرار می گیریم، گوش داخلی آن را به علائم عصبی ترجمه می نماید که سپس در مغز تفسیر می شوند.

این یک فرایند فعال است که متابولیت هایی را فراوری می نماید که نشان داده شده بعضی از آن ها برای گوش داخلی مضر هستند. شما احتمالا زمانی را لازم دارید که در آن دستگاه شنوایی استراحت کند، خود را بازیابی کند و برای بازه زمانی بیداری بعدی آماده گردد.

نرم افزار های یارییِ خواب در سال های اخیر به صورت فزاینده ای محبوب شده اند. بسیاری از این نرم افزار ها اکنون می توانند روی گوشی تلفن همراه هوشمند شما بارگذاری شوند. این نرم افزار ها به خصوص در بین والدینی که تازه صاحب فرزند شدند و برای خواباندن کودک خود دچار مشکل شده اند، محبوبیت فراوان یافته است.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 10 آذر 1399 بروزرسانی: 10 آذر 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1289

به "اختلال در کیفیت خواب با نرم افزارهای صوتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختلال در کیفیت خواب با نرم افزارهای صوتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید