تبدیل 70 درصد شبکه سیم مسی در سروآباد به کابل خود نگهدار

به گزارش کولو، خبرنگاران/کردستان مدیر توزیع برق شهرستان سروآباد گفت: درحال حاضر 161 کیلومتر شبکه سیم مسی در سروآباد به کابل خود نگهدار تبدیل شده که معادل 70 درصد کل شبکه سیم فشار ضعیف در شهر و روستاهای این شهرستان است.

تبدیل 70 درصد شبکه سیم مسی در سروآباد به کابل خود نگهدار

عبدالله آذری در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: بخش اعظمی از روستاهای این شهرستان در منطقه ها صعب العبور و با دسترسی بسیار سخت قرارگرفته و همین امر نیز باعث شده تا سختی کار، عملیات برق رسانی به این روستاها و بهسازی شبکه دوچندان باشد.

وی اضافه کرد: یکی از اهداف مهم شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان در تبدیل شبکه های سیم مسی به کابل خود نگهدار، بهسازی شبکه های فرسوده، جلوگیری از سرقت و خدمت رسانی مطلوب و مطمئن به مشترکین برق استان می باشد.

مدیر توزیع برق شهرستان سروآباد یادآور شد: درمجموع 230 کیلومتر شبکه سیم فشار ضعیف هوایی در شهر و روستاهای شهرستان سروآباد وجود دارد که 195 کیلومتر آن روستایی و 35 کیلومتر آن نیز در حوزه شهری قرار گرفته است که تمام شبکه سیم فشار ضعیف هوایی در شهر سروآباد به کابل خودنگهدار تبدیل شده است.

آذری با اشاره به اینکه از این 230 کیلومتر شبکه سیم در سروآباد تا به امروز 161 کیلومتر آن معادل 70 درصد به کابل خود نگهدار تبدیل شده است اضافه کرد: درحال حاضر تنها 69 کیلومتر شبکه سیم فشار ضعیف در روستاهای این شهرستان به جای مانده تا به کابل خود نگهدار تبدیل گردد.

وی بابیان اینکه از ابتدای امسال تا به امروز 9 هزار متر شبکه سیم مسی در 6 روستای شهرستان سروآباد به کابل خود نگهدار تبدیل شده است اظهار کرد: برای اجرای این پروژه 11 میلیارد و 570 میلیون ریال اعتبار صرف شده است.

مدیر توزیع برق شهرستان سروآباد گفت: درحال حاضر شبکه سیم مسی روستاهای دورود، ماضی بن، تخان، ترخان آباد، احمدآباد و هلوژان به طور کامل اصلاح و بهسازی و به کابل خود نگهدار تبدیل شده است.

آذری در ادامه اعلام نمود: مقرراست تا انتها امسال شبکه های سیم مسی 6 روستای ذکریان، قلعه جی، بوریدر، دزوندعلیا وسفلی و کولیج نیز به کابل خود نگهدار تبدیل گردد.

شهرستان سروآباد دارای 72 روستا می باشد که تمام روستاهای بالای 5 خانوار در این شهرستان از نعمت انرژی برق بهره مند هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 بهمن 1400 بروزرسانی: 22 بهمن 1400 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1953

به "تبدیل 70 درصد شبکه سیم مسی در سروآباد به کابل خود نگهدار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبدیل 70 درصد شبکه سیم مسی در سروآباد به کابل خود نگهدار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید