ثروتمند نشدن ما چه دلایلی دارد؟

به گزارش کولو، برای پولدارتر شدن، شما باید باهوش تر، سخت کوش تر و فداکارتر باشید. اما اگر هنوز به ثروتی که می خواهید نرسیده اید، باید به دنبال دلیل آن باشید. شاید دلیل آن یکی از عواملی که در این مطلب برایتان آورده ایم، باشد.

ثروتمند نشدن ما چه دلایلی دارد؟

به گزارش ، احتمالا یکی از آرزو های همیشگی شما پولدار شدن است، اما آیا آماده پولدار شدن هستید؟ شاید تعجب کنید، اما پولدار شدن هم آمادگی می خواهد.

پول به دست آوردن ساده نیست، بلکه کوششی بیش از آنچه فکرش را بکنید، می خواهد. برای پولدارتر شدن، شما باید باهوش تر، سخت کوش تر و فداکارتر باشید. اما اگر هنوز هم به ثروتی که می خواهید نرسیده اید، باید به دنبال دلیل آن باشید. شاید دلیل آن یکی از عواملی که در ادامه برایتان آورده ایم، باشد.

آیا شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که نمی توانید پول تان را جمع کنید؟ به راستی چرا؟ حتما بهانه شما این است: من درآمد زیادی ندارم، اما این جواب قانع نماینده ای نیست. اگر شما نتوانید که 10% از در آمدتان را کنار بگذارید، حتی اگر درآمد شما دو برابر شود، باز هم نمی توانید پولی جمع کنید.

در واقع این که شما قادر به انجام این کار نیستید، ربطی به میزان درآمد شما ندارد، بلکه به طرز فکرتان باز می شود. تحقیقات نشان داده، افرادی که تمام پول شان را خرج می نمایند و نمی توانند هیچ پولی کنار بگذارند، برنامه زندگی شان را بر اساس میزان درآمدشان می چینند.

هزینه های دو هفته اخیرتان را نگاه کنید؟ کدامیک غیرضروری بوده است؟ ما شرط می بندیم که شما 10% هزینه هایتان را صرف چیز هایی که واقعا بدان احتیاجی نداشتید، نموده اید. به بیان دیگر شما 10% پول تان را دور ریخته اید.

ثروت واقعی ناگهان به دست نمی آید. بلکه شما باید پله ها را یکی یکی و پشت سر هم بگذرانید تا به ثروت واقعی برسید. شما همواره با خودتان فکر می کنید که اگر همین حالا 1 میلیارد داشتید، با آن چه می کردید؟ این بیشتر شبیه به لاتاری ست؛ بنابراین به جای این که وقت تان را صرف خیالپردازی کنید، بهتر است که بلند شوید و برای ثروتمند شدن کوشش کنید. افراد ثروتمند، وقت شان را تلف نمی نمایند، آن ها هدفی بلند مدت در سر دارند و برای رسیدن به آن صبر می نمایند. در واقع ثروت به مرور زمان به دست می آید؛ بنابراین برای رسیدن به آن نباید عجول باشید.

یکی دیگر از اشتباهاتی که اکثر آدم ها با آن روبرو می شوند، این است که برای آغاز پکاری، منتظر زمانی مناسب هستند، در حالی که این زمان هیچگاه فراهم نمی شود. اگر شما منتظر فرصتی باشید تا همه چیز بر وفق مرادتان باشد، سپس قدم اول را بردارید، بدانید که تنها وقت تان را هدر نموده اید، بی آنکه شرایط ایده آل برایتان فراهم شود. واقعیت این است که شرایط ایده آل هیچگاه برایتان فراهم نمی شود. زمان حال، بهتر از هر زمانی دیگری ست، بنابراین آن را از دست ندهید. تنها هدف شما باید حرکت کردن به سمت جلو باشد.

اشتباه برداشت نکنید، شما باید از آنچه دارید، شاد باشید، اما نباید غرور بیجا داشته باشید به طوری که مانع از پیشرفت شما شود. به شما برای زندگی روی این کره خاکی، زمانی داده شده است، چرا از تک تک لحظات آن استفاده نکنید؟ فقیر بودن بدین معنی ست که شما از خودتان در برابر اتفاقاتی که برایتان می افتد، محافظت نکنید، فقیر بودن یعنی شما فرصت هایتان را یکی پس از دیگری از دست دهید یا این که به خودتان مغرور باشید و خود مانع پیشرفت خودتان شوید؛ بنابراین غرورتان را کنار بگذارید و تا لحظه مرگ برای رسیدن به ثروت و قدرت کوشش کنید.

اگر قرار بر این بود که هر کسی بیشتر کار نموده پولدارتر باشد، اکنون کارگران معادن باید ثروتمندترین بودند. اما واقعیت این است که سخت کوشی تنها دلیل ثروتمند بودن نیست بلکه یکی از عوامل آن است. شما باید فاکتور های زیادی برای رسیده به ثروت داشته باشید. مثلا بتوانید خودتان را با تکنولوژی روز تطبیق دهید، یا این که زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم بلد باشید و بتوانید از آن بهره ببرید. انگیزه، سیاست، آموزش، تطبیق پذیری و. همه فاکتور هایی ست که یک فرد برای پولدار شدن به آن احتیاج دارد. به جای خیره شدن به یک نقطه کوچک، شما باید ذهن تان را وسعت دهید. مثلا اگر یک مغازه کوچک دارید، چرا به فروش آنلاین که امروزه حرف اول را می زند، فکر نمی کنید. پس جدا از سخت کوشی، به گزینه های دیگر هم فکر کنید.

به شغل تان فکر کنید. آیا واقعا به آن علاقه دارید؟ تحقیقات نشان داده که افراد در حوزه ای که به آن علاقه دارند، کار نمی نمایند. اما حال زمان آن است که بار دیگر فکر کنید. واقعا با زندگی تان چه نموده اید؟ چرا به گزینه های دیگر نمی اندیشید؟ شاید یکی از دلایلی که شما نتوانسته اید تاکنون میلیاردر شوید همین باشد. افراد پیروز همواره سعی می نمایند زندگی بهتری برای خود بسازند. آن ها به دنبال کار هایی که به آن علاقه ای ندارند، نمی روند؛ بنابراین سعی کنید در زمینه ای که علاقه فردی تان است، کار کنید تا انگیزه لازم را برای پیشرفت داشته باشید.

به راستی چقدر برای یادگیری خود وقت می گذارید؟ چقدر از زمان تان را صرف خوشگذرانی می کنید؟ اگر شما جزو افرادی هستید که زمان زیادی را صرف گشت و گذار، میهمانی، سینما رفتن و ... می کنید، خب طبیعی ست که از ثروت دور شوید. شما برای هر دقیقه از زندگی تان تصمیم می گیرید، این که بعضی از ساعات زندگی تان را به خوشگذرانی اختصاص دهید، بد نیست، اما نباید در این راه افراط کنید. اگر می خواهید روزی ثروتمند شوید، تمرکزتان را بر این کار بگذارید.

تغییرات سخت است، اما اگر می خواهید در زندگی پیشرفت کنید، باید خودتان را از نقطه امن تان بیرون بکشید. اگر این کار را نکنید، از سرعت زندگی عقب می افتید. زندگی مدام در حال دگرگونی ست، او به افرادی که در این چرخه نتوانند خودشان را با این تغییرات وفق دهند، می خندد. زندگی امروز را با زندگی 50 سال قبل مقایسه کنید. آیا تغییرات را احساس نمی کنید؟ شما هم مانند زندگی اگر بخواهید پیشرفت کنید، باید تغییرات لازم را به زندگی تان بدهید.

اگر می خواهید پولدار شوید، باید با افراد ثروتمند در تماس باشید. در واقع شما باید با افرادی که هدفی مشابه شما دارند، در تماس باشید. همین کار باعث می شود که انگیزه لازم را برای کوشش کردن به دست آورید. البته این بدین معنی نیست که خودتان را با آن ها مقایسه کنید، در واقع شما باید بهم یاری کنید نه این که در مقابل یکدیگر باستید و مانع هم شوید.

منبع: برترینها

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 7 مرداد 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 218

به "ثروتمند نشدن ما چه دلایلی دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثروتمند نشدن ما چه دلایلی دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید