جزئیات مأموریت ویژه رئیس جمهور به شهردار تهران ، توکلی زاده: شورایی تشکیل و گزارش کار به رئیس جمهور ارسال می گردد

به گزارش کولو، به گفته معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران قرار است نماینده ویژه رئیس جمهور در امور آسیب های اجتماعی، شورایی را تشکیل دهد و دستگاه های مسئول برای هر کدام از این آسیب ها، فرا خوانده خواهند شد.

جزئیات مأموریت ویژه رئیس جمهور به شهردار تهران ، توکلی زاده: شورایی تشکیل و گزارش کار به رئیس جمهور ارسال می گردد

به گزارش خبرنگاران، محمدامین توکلی زاده در مورد مصوبه هیئت وزیران مبنی بر انتخاب زاکانی شهردار تهران به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور در امور آسیب های اجتماعی شهر تهران گفت: در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی دولت مورد آنالیز نهاده شد که معین گردد آیا کل آسیب های اجتماعی شهر تهران را برعهده نماینده ویژه رئیس جمهور قرار بگیرد یا تنها بخشی از مسئولیت برعهده این نماینده باشد.

او با بیان این که 35 آسیب در این جلسه مطرح شد، گفت: مباحث مفصلی در مورد این که کدام آسیب برعهده نماینده ویژه رئیس جمهور گذاشته گردد، انجام شد. بعضی از دستگاه ها معتقد بودند حالا که یک جایگاه ویژه برای مساله آسیب های اجتماعی ایجاد شده و رئیس جمهور اختیاراتی به نماینده خود منتقل نموده است، این نماینده ویژه برطرف و ساماندهی 35 آسیب اجتماعی را برعهده بگیرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران تاکید نمود: البته معنای نماینده ویژه این نیست که مسئولیت این آسیب ها با این فرد باشد، بلکه نماینده ویژه مسئول هماهنگی، پیگیری و گزارش دادن به رئیس جمهور است. به عبارت دیگر همه دستگاه ها باید وظیفه خود را در حوزه آسیب های اجتماعی انجام دهند. نماینده ویژه رئیس جمهور از این دستگاه ها کارهایشان را پیگیری می نمایند و گزارش آن را به رئیس جمهور ارائه می دهد تا خلأ های قانونی را برطرف گردد.

توکلی زاده ادامه داد: در جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی دولت قرار شد که ساماندهی پنج آسیب اصلی در دستور کار قرار گیرد، اظهار کرد: قرار شد که نماینده ویژه رئیس جمهور بر این پنج آسیب متمرکز گردد و در حکم نماینده ویژه رئیس جمهور هم این پنج آسیب ذکر شده است.

او در پاسخ به سوالی مبنی بر این که چه زمانی کار نماینده ویژه رئیس جمهور در آسیب های اجتماعی شهر تهران شروع می گردد؟ شرح داد: قرار است نماینده رئیس جمهور برای این کار شورایی را تشکیل دهد و دستگاه های مسئول برای هر کدام از این آسیب ها، فرا خوانده می شوند.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران افزود: برای همه دستگاه ها و نهادهای مسئول نامه زده شده است که برنامه خود را ارائه و بعلاوه گزارش اقدامات را نیز بدهند. دستگاه ها باید توصیف شان را از شرایط موجود ارائه نمایند، پس از این مراحل جلسه ای تشکیل خواهد شد.

اخیرا هیأت وزیران به استناد اصل 127 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران علیرضا زاکانی شهردار تهران را به عنوان دستیار ویژه رئیس جمهور در امور مدیریت آسیب های اجتماعی در تهران در حوزه های (حاشیه نشینی، مفاسد اخلاقی، معتادان به خصوص معتادان متجاهر، بچه ها کار و خیابان و متکدیان و خانواده های آنها) در مرکز، منصوب کرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 شهریور 1402 بروزرسانی: 11 شهریور 1402 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 2285

به "جزئیات مأموریت ویژه رئیس جمهور به شهردار تهران ، توکلی زاده: شورایی تشکیل و گزارش کار به رئیس جمهور ارسال می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات مأموریت ویژه رئیس جمهور به شهردار تهران ، توکلی زاده: شورایی تشکیل و گزارش کار به رئیس جمهور ارسال می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید