رتبه بندی شامل نیروهای توانبخشی هم می شود

به گزارش کولو، تهران (پانا) - معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در نشست شورای معاونین سازمان با اعلام آخرین آمار نوبت گیری برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی از قرار گرفتن نیروهای توانبخشی ذیل رتبه بندی نو معلمان خبر داد.

رتبه بندی شامل نیروهای توانبخشی هم می شود

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان آموزش و پرورش استثنایی، سید جواد حسینی در این نشست گفت: تا به امروز 476 هزار نوآموز بدو ورود به دبستان معادل با 35 درصد کل نوآموزان در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوبت گیری کرده اند و از این تعداد 117 هزار نفر بر اساس نوبت سنجش شده اند.

وی افزود: سنجش پیش دبستانی ها هم از 18 تیرماه آغاز خواهد شد و مجوز ایجاد پایگاه های سنجش تازه برای سنجش پیش دبستانی ها در استان هایی که ضرورت داشته باشد، داده می شود.

معاون وزیر با بیان اینکه مکاتبات لازم برای واکسیناسیون عوامل اجرایی پایگاه های سنجش انجام شده است اظهار کرد: معلمین دانش آموزان استثنایی به دلیل ارتباط مستمر با دانش آموزان استثنایی نیازمند اولویت ویژه برای تزریق واکسن هستند.

حسینی با بیان اینکه در سال تحصیلی پیش رو آموزش ترکیبی از آموزش حضوری و مجازی خواهد بود اظهار کرد: برنامه ریزی شده است در صورتی که مدارس به صورت کامل بازگشایی نشد، دانش آموزان در سال تحصیلی پیش رو به صورت ترکیبی حضور پیدا کنند و بخشی از هفته را در مدرسه حضور داشته باشند و بخشی را غیر حضوری بگذرانند.

وی افزود: آموزش و پرورش در بازگشایی مدارس تابع نظرات ستاد ملی مقابله با کرونا است و اولین استلزام بازگشایی مدارس هم واکسیناسیون معلمان است. باید آماده سازی فضای عمومی جامعه بویژه اولیا، معلمان، مدیران و دانش آموزان مد نظر قرار گیرد.

حسینی با بیان اینکه لایحه رتبه بندی مراحل آخر خود را در مجلس طی می کند اظهار کرد: با پیگیری های به عمل آمده نیروهای اداری و همچنین نیروهای توانبخشی هم شامل رتبه بندی خواهند شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 مرداد 1400 بروزرسانی: 6 مرداد 1400 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1732

به "رتبه بندی شامل نیروهای توانبخشی هم می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رتبه بندی شامل نیروهای توانبخشی هم می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید