ساده ترین راه ها برای لاغری شکم تا عید نوروز

به گزارش کولو، شاید یکی از سخت ترین کارها در بحث لاغری و تناسب اندام آب کردن چربی های شکمی باشد. در واقع بسیاری در پی کاهش وزن به صورت کلی هستند اما عده ای هم به خاطر داشتن چربی شکمی بیشتر می خواهد این ناحیه را متناسب نمایند.

ساده ترین راه ها برای لاغری شکم تا عید نوروز

داشتن شکمی سفت و صاف هدفی است که خیلی از ما در پی آن هستیم، اما دراز و نشست های بی شمار و کنار گذاشتن غذاهای مورد علاقه، راه صحیح رسیدن به آن نیست. رسیدن به یک شکم صاف با کمی تغییر در عادات روزانه و رژیم غذایی مناسب امکان پذیر است.

جارو کردن

شاید فکر کنید جارو کردن چه ربطی به کوچک شدن شکم دارد. اما واقعیت این است که جارو کردن یک ورزش خیلی خوب برای لاغری شکم است؛ چرا که هنگام جارو کردن ماهیچه های شکمی خود را منقبض کنید تا شکم سفت تری داشته باشید.

نمک نخورید

نمک زیاد باعث می گردد احتیاج به مایعات بیشتری داشت باشید، که نتیجه آن ظاهری پف نموده تر و اضافه وزن ناشی از آب است.

آواکادو را دست کم نگیرید

فقط نصف آووکادو حاوی 10 گرم اسیدهای چرب غیر اشباع است. که قند خون را که به بدن می گوید چربی را در شکم ذخیره کند، مهار می نماید. از این میوه به میزان یک چهارم فنجان در هر وعده بهره ببرید تا چربی شکم را بدون افراط کردن از بین ببرید.

استفاده از فیبرها

به ازای هر 10 گرم فیبری که به صورت روزانه می خورید، شکم شما تقریباً 4 درصد کمتر چربی می گیرد. راه های جالب تر از خوردن یک جعبه خوراک سبوس هم برای دریافت فیبر بیشتر وجود دارد: دو سیب، نصف فنجان لوبیا چیتی، یک کنگر فرنگی، یا دو فنجان بروکلی، هر کدام می توانند 10 گرم فیبر تخت نماینده شکم را برایتان فراهم نمایند. بنابراین از غذاهای فیبردار غافل نشوید.

در رستوران اولین نفر باشید

گفتن من آخر از همه انتخاب می کنم در زمان سفارش غذا می تواند حجم شکم شما را بیشتر کند. چرا که نگاه به سفارش دیگران می تواند حجم غذایتان را اضافه کند. پس اول از همه انتخاب کنید و حواستان به انتخاب و کالری غذا باشد.

قرارهای پیاده روی

به جای اینکه برای خوردن و آشامیدن با دوستانتان دور هم جمع شوید، پیشنهاد یک دور همیِ در حال حرکت را بدهید. یعنی در یک جای مناسب با آب وهوای خوب مثلا در یک پارک قرار دیدار بگذارید و در حال حرکت با هم اختلاط کنید.

انجام تمرینات ورزشی مناسب

یک بند محکم را در دستانتان بگیرید روی زمین به پشت دراز بکشید، پاها باز و دست ها بالای سر باشد. شکم را به داخل بفشارید، به سینه ها فشار بیاورید، بازوها را به سمت سقف بالا ببرید و سر و شانه خود را چرخانده و تا جایی که می توانید به پاها نزدیک کنید. پاشنه ها را روی زمین نگه دارید و دست ها را به پا برسانید. کمی مکث کنید و سپس به آرامی به حالت اولیه بازگردید. 5 تا 8 بار این را به همراه 30 دقیقه تمرین هوازی، 5 یا 6 بار در هفته انجام دهید.

در عین حال حرکت صعود مرد عنکبوتی را امتحان کنید. پاها و بازوها را کاملاً باز کنید. در حالی که شکم خود را سفت نگه می دارید، پای چپ خود را خم کنید و از کنار به آرنج چپ نزدیک کنید. کمی مکث کنید و به حالت اولیه برگردید. 20 بار این کار را برای هر پا انجام دهید و به همراه 30 دقیقه تمرین هوازی، 5 تا 6 بار در هفته انجام دهید.

اهمیت انجام حرکت برف پاک کنی

به پشت بخوابید و دست ها را در کنار بدن قرار دهید و پاها را با زاویه 90 درجه نسبت به بدن قرار دهید، به صورتی که پاها از زمین جدا شوند. شکم را سفت نگه دارید و به آرامی پاها را به سمت چپ بچرخانید، درحالی که شانه ها کاملاً چسبیده به زمین باقی بمانند. کمی مکث کنید و به حالت اولیه برگردید. همین کار را با چرخش به سمت راست تکرار کتید. 20 بار این کار را تکرار کنید.

چربی سوزی با انجام حرکت قایق

عمیق ترین ماهیچه های شکمی را با حرکت قایق نشانه بگیرید. روی یک زیرانداز به پشت دراز بکشید و بازوها را صاف روی سینه قرار دهید. بخش بالایی بدن را با خم کردن ستون فقرات از زمین جدا کنید. هم زمان پاهای خود را هم بالا بکشید، به طوری که تعادل خود را به یاری باسن حفظ کنید. به آرامی به روی زیرانداز برگردید و پاها را پایین بیاورید. 5 بار این کار را در هر ست انجام دهید و بین هر ست 30 تا 60 ثانیه استراحت کنید.

یاری گرفتن از توپ

به پشت دراز بکشید، زانوها را خم کنید و کف پاها را صاف روی زمین قرار دهید و را منقبض نگاه دارید. سپس از کسی بخواهید که یک توپ تمرین یا توپ بسکتبال را به سمت شما پرت کند، اول به سمت چپ شما تا مجبور باشید برای گرفتنش خم شوید و سپس به سمت راست. این کار را تا زمانی که به راحتی قادر به انجام آن هستید ادامه دهید و کوشش کنید که هر هفته تعداد آن را افزایش دهید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 اسفند 1401 بروزرسانی: 22 اسفند 1401 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 2218

به "ساده ترین راه ها برای لاغری شکم تا عید نوروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساده ترین راه ها برای لاغری شکم تا عید نوروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید