محیط زیست موضوعی بین رشته ای است

به گزارش کولو، رییس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی در چهارمین گردهمایی باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی با تاکید بر اینکه محیط زیست یک مساله بین حوزه ای و بین رشته ای است، اظهار کرد: همه ما باید درگیر مساله محیط زیست باشیم و جهاد دانشگاهی فرصت فعالیت های استانی و فرا دانشگاهی را در حوزه محیط زیست فراهم می نماید.

محیط زیست موضوعی بین رشته ای است

مهدی کاظمی اضافه نمود: مهم ترین دلیلی که باعث ورود جهاد دانشگاهی و سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی به حوزه محیط زیست شده است، اجرای مسئولیت اجتماعی است اما افزون بر این موضوع، محیط زیست یک مساله بین حوزه ای و بین رشته ای به حساب می آید و همه ما در هر رشته و حوزه ای باید درگیر آن باشیم و موضوع محیط زیست را به ساختار دانشگاه محدود نکنیم.

وی ادامه داد: شاید قالب های موجود دانشگاهی اجازه فعالیت به گروه های مختلف محیط زیستی را در استان ها و شهرستان ها ندهد اما بزرگ ترین ظرفیت جهاد دانشگاهی این است که امکان فعالیت استانی و فرا دانشگاهی را در حوزه محیط زیست فراهم می نماید و همچنین این مجموعه اجازه فعالیت با شرکت ها و بخش های مختلف کشور را دارد.

رییس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی گفت: باشگاه دانشجویان جهاد با همکاری وزارت علوم، وزارت بهداشت و سازمان محیط زیست شکل گرفته است و جهاد دانشگاهی برای برطرف مسائل محیط زیستی و همچنین ترویج و آموزش محیط زیست در کنار همه گروه های دانشجویی قرار گرفته است.

معاون مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت و درمان نیز در این مراسم اظهار کرد: ما در وزارت بهداشت این سیاست را دنبال می کنیم که در کنار تحصیل دانشجویان، امکان فعالیت های دانشجویی را فراهم و تقویت کنیم. تشکیل کانون های فرهنگی، هنری، اجتماعی توسط دانشجویان در همین راستا است.

مسعود آسیما تاکید نمود: وزارت بهداشت از ایده های خلاقانه و نو در این حوزه ها حمایت می نماید.

چهارمین گردهمایی باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی در دانشگاه مازندران با حضور عیسی علیزاده (معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی کشور)، محمد هادی عسگری(مدیرکل فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری)، ژیلا مهدی آقایی(مدیرکل دفتر مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست) ومهدی کاظمی(رئیس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی کشور) صبح امروز در دانشگاه مازندران شروع به کار کرد.

در این گردهمایی که با محورهای مدیریت پسماند و آب برگزار می گردد، برنامه پاکسازی ساحل از سوی دانشجویان، برگزاری کارگاه هایی چون روش شناسی فعالیت در تشکل های دانشجویی، مدیریت پسماند، آب و اکوتوریسم در دستور کار قرار گرفته است.

این گردهمایی طی دو روز از سوی سازمان دانشجویان و جهاد دانشگاهی مازندران به میزبانی دانشگاه مازندران برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 74

به "محیط زیست موضوعی بین رشته ای است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محیط زیست موضوعی بین رشته ای است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید