مصرف بیش از حد گوجه فرنگی این خطرات را دارد

به گزارش کولو، خبرنگاران : گوجه فرنگی از جمله مواد غذایی به تعداد می رود که به گفته متخصصان مصرف بیش از حد آن ممکن است منجر به بروز مسائل جدی برای افراد شود.

مصرف بیش از حد گوجه فرنگی این خطرات را دارد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران ، یک جمله وجود دارد که می گوید مصرف بیش از حد هر چیزی مضر است که در مورد گوجه فرنگی هم کاملا درست است. اگر بیش از حد گوجه فرنگی مصرف می کنید، مراقب باشید، زیرا ممکن است منجر به بروز برخی از عوارض جانبی در بدن شما شود. در ادامه به برخی از عوارض جانبی مصرف بیش از حد گوجه فرنگی اشاره شده است؛

رفلاکس اسید معده

همانطور که می دانید گوجه فرنگی ماهیت اسیدی دارد؛ بنابراین، پس از مصرف بیش از حد گوجه فرنگی، به دلیل اسید معده اضافی ممکن است سوزش معده یا رفلاکس اسید را تجربه کنید. اگر از استرس گوارشی رنج می برید یا علائم GERD (رفلاکس معده) دارید، باید به راحتی گوجه فرنگی را حذف کنید. علائم آلرژی به گوجه فرنگی اغلب بلافاصله پس از مصرف میوه بروز می کنند.

مسائل مربوط به کلیه

طبق گفته متخصصان، افرادی که به بیماری های مزمن کلیوی مبتلا هستند باید مصرف پتاسیم را محدود کنند و گوجه فرنگی سرشار از آن است. مقادیر بالای اگزالات هم اگر بیش از حد مصرف شود، می تواند منجر به مسائل کلیوی شود.

سندرم روده تحریک پذیر

گوجه فرنگی، با توجه به پوست و دانه های تحریک کننده، ممکن است باعث سندرم روده تحریک پذیر شود و اگر از پیش دچار IBS هستید، به گفته متخصصان گوجه فرنگی می تواند باعث نفخ شکم شود. گوجه فرنگی همچنین یکی از رایج ترین مواد حساسیت زای غذایی است که ممکن است مسائل روده ای ایجاد کند؛ بنابراین بهتر است گوجه فرنگی را به میزان میانه مصرف کنید.

درد مفصل

تحقیقات مداوم نشان می دهد که مصرف بیش از حد گوجه فرنگی می تواند باعث تورم و درد در مفاصل شود، زیرا آن ها مملو از یک آلکالوئید به نام سولانین هستند که مسئول تجمع کلسیم در بافت هاست و بعدها منجر به التهاب می شود.

آلرژی و عفونت

ترکیبی به نام هیستامین در گوجه فرنگی ممکن است منجر به جوش های پوستی یا واکنش های آلرژیک شود. از این رو اگر به گوجه فرنگی حساسیت دارید، ممکن است دچار تورم دهان، زبان و صورت، عطسه و عفونت گلو شوید. در ضمنً گوجه فرنگی می تواند باعث درماتیت تماسی آلرژیک شود. در صورت حساسیت به پوست، فقط با لمس میوه، خارش و متورم می شود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 28 تیر 1400 بروزرسانی: 28 تیر 1400 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1716

به "مصرف بیش از حد گوجه فرنگی این خطرات را دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف بیش از حد گوجه فرنگی این خطرات را دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید