کاش از چند روز قبل به اصناف می گفتند تعطیل کنند، نه یک روزه

به گزارش کولو، خبرنگاران/کرمانشاه عضو هیات رئیسه اتاق اصناف کرمانشاه معتقد است، برای تعطیلی صنوف باید از چند روز قبل به آنها اعلام می کردند زیرا بسیاری از واحدهای صنفی اکنون دچار زیان مالی فراوان شدند.

کاش از چند روز قبل به اصناف می گفتند تعطیل کنند، نه یک روزه

حسین بیات در گفت و گو با خبرنگاران، با اشاره به دستورالعمل ستاد کرونا برای تعطیلی برخی از رسته های صنفی در کرمانشاه، اضافه کرد: این شیوه با نواقصی روبرو است که مهمترین آن تعطیلی برخی از رسته های صنفی خاص و تبعیض بین آنها است.

وی ادامه داد: اگر قرار بود بازار تعطیل شود باید تمام واحدهای صنفی، بجز آنهایی که مانند نانوایی ها و سوپرمارکت ها ضروری هستند، تعطیل می شد، نه اینکه در یک پاساژ یا راسته بازار همه واحدها باز باشند و مجبور باشیم فقط سراغ برخی از واحدها مانند فروشندگان لوازم آرایشی و بهداشتی برویم و به آنها بگوییم تعطیل شوند!

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه بهتر بود در خصوص واحدهای صنفی که قرار است تعطیل شوند هم از چند روز قبل اطلاع رسانی می شد، نه اینکه ظرف مدت یک یا دو روز اعلام شود، یادآور شد: برخی از واحدها از جمله تالارهای پذیرایی و آرایشگاه های زنانه از چند وقت قبل با افراد قرارداد بسته اند و اکنون مشتری هم فسخ قرارداد را از آنها نمی پذیرد و متحمل زیان مالی فراوانی می شوند.

بیات با بیان اینکه این زیان متوجه واحدهای صنفی عرضه مواد غذایی مانند رستوران ها، شیرینی فروشی ها، اغذیه فروشی ها و ... نیز هست، یادآور شد: این گروه ها از قبل مواد خوراکی خریداری کرده و یا شیرینی پخت کردند که اگر برای مدت کوتاهی استفاده نشود فاسد خواهد شد و حالا با بسته شدن واحدهای صنفی همه این اقلام روی دست آنها می ماند.

بیات ادامه داد: از سوی دیگر وقتی صحبت از تعطیلی بازار به دلیل محدودیت های کرونایی می شود نباید صرفا بر بازار اصلی شهر خصوصا محدوده خیابان مدرس تمرکز شود و از بازار شهرک های حاشیه ای غافل شویم.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از واحدهای صنفی در شهرک های حاشیه شهر باز هستند و جمعیت زیادی نیز در بازار این مناطق فعالیت دارند، اضافه کرد: این تبعیض باعث نارضایتی سایر بازاریان می شود.

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف کرمانشاه مطرح کرد: با وجود همه این موارد بازاریان به خوبی دستورالعمل ستاد کرونا استان مبنی بر تعطیلی را رعایت کرده اند و به واحدهایی که همچنان فعال هستند تذکرات لازم داده شده است.

از روز گذشته(پنجم آبان) برخی صنوف از جمله فروشندگان لوازم آرایشی و بهداشتی، آرایشگاه های زنانه، شیرینی فروشی ها، آبمیوه فروشی ها و رستورانهای کرمانشاه، با مصوبه ستاد کرونای استان به مدت یک هفته تعطیل شدند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 آذر 1399 بروزرسانی: 2 آذر 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1273

به "کاش از چند روز قبل به اصناف می گفتند تعطیل کنند، نه یک روزه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاش از چند روز قبل به اصناف می گفتند تعطیل کنند، نه یک روزه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید