استقبال از مشارکت ترکیه در نوسازی صنعت البرز

به گزارش کولو، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرج از آمادگی و استقبال بخش خصوصی استان البرز برای مشارکت ترکیه در نوسازی ماشین آلات صنعتی با بهره گیری از فناوری نوین اطلاع داد.

استقبال از مشارکت ترکیه در نوسازی صنعت البرز

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

رحیم بنامولائی در نشست مشترک با هیات تجاری ترکیه، همکاری بخش صنعت این کشور با البرز را زمینه ساز ایجاد تحول در روابط مالی بین طرفین دانست و گفت: البرز با بیش آر سه هزار و 500 واحد فراوریی و صنعتی در فراوری بسیاری از محصولات مرغوب و صادرات محور پیشتاز است.

او اضافه نمود: استان البرز در فراوری محصولات دارویی، بهداشتی، غذایی، قطعات خودرو، شیمیایی و کشاورزی دارای ظرفیت های بی بدیل است و این مهم بستر مناسبی را برای توسعه روابط مالی با کشورهای منطقه ایجاد نموده است.

بنامولائی در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به ظرفیت بالای صادرات سبزی و صیفی جات البرز اظهار کرد: به طور میانگین روزانه بین 25 تا 30 کانتینر سبزی و صیفی جات به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می گردد.

رئیس اتاق کرج با اشاره به اشتراک فرهنگی، سنتی و عقیدتی دو کشور ایران و ترکیه پیشنهاد کرد، توسعه گردشگری، توریست ورزشی و توریست سلامت در دستور کار قرار گیرد.

او با اشاره به امکانات گردشگری از جمله پیست دیزین به عنوان جاذبه ای تفریحی و ورزشی در ارتفاعات البرز گفت: از سرمایه گذاری ترکیه در ایجاد تله کابین و احداث هتل در این منطقه استقبال می کنیم.

بنامولایی به قوانین کارآمد و مناسب سرمایه گذاری دولت ایران اشاره نمود و گفت: بستر برای مشارکت و سرمایه گذاری ترکیه در زمینه های مختلف صنعتی و فراوریی در کشورمان از جمله البرز فراهم است.

رئیس اتاق کرج اعلام نمود: ما آمادگی داریم در قالب مشارکت و همکاری در فراوری با کشورهای مختلف در بازارهای منطقه با برند محصولات آن ها حضور فعال داشته باشیم.

او به توانمندی بالای نظام مهندسی البرز اشاره نمود و گفت: در این راستا برای شرکت در مناقصات بین المللی آمادگی داریم.

بنامولائی با اشاره به منطقه ویژه مالی پیغام اضافه نمود: از سرمایه گذاری و همکاری ترکیه در بحث ساماندهی مرکز حمل ونقل هوایی این منطقه استقبال می کنیم.

زمینه برای توسعه روابط تجاری ترکیه و البرز فراهم است

در ادامه، رئیس شورای همکاری های بین المللی مالی اجتماعی آتیک با اشاره به ظرفیت های فراوریی صنعتی استان البرز اعلام نمود که زمینه برای توسعه روابط تجاری و مالی بین ترکیه و البرز فراهم است.

عزیز شاهین در نشست با فعالان مالی البرز در کرج گفت: توانمندی های صنایع البرز در فراوری و صادرات انواع محصولات مرغوب زمینه را برای همکاری تجاری این استان با ترکیه فراهم نموده است.

او ادامه داد: شورای همکاری های بین المللی مالی اجتماعی آتیک با حضور فعالان و کارشناسان ارشد تجاری و مالی دنیا هر سال در یکی از کشورهای عضو نشست برگزار می نماید.

شاهین با اشاره به اهمیت ویژه روابط تجاری ایران و ترکیه اظهار کرد: شورای مالی اجتماعی آتیک از مسائل سیاسی فاصله می گیرد اما به خاطر انجام فعالیت های فرهنگی و اجتماعی از دیپلماسی خودمان استفاده می کنیم و کوشش بر برقراری روابط خوب با دولت ها است.

رئیس شورای همکاری های بین المللی مالی اجتماعی آتیک اعلام نمود: کار ما تجارت است و در این تجارت بحث گمرک و مسائلی پیش می آید که به دولت ها مربوط می گردد، لذا اگر سران دولت ها با هم رابطه خوبی داشته باشند فعالیت تجار نیز تسهیل می گردد.

رئیس شورای همکاری های بین المللی مالی اجتماعی آتیک با اشاره به فضای رسانه های غربی علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: این تبلیغات کذب بوده و ما در کنار ایرانیان خواهیم بود.

در این نشست، تفاهم نامه ای در راستای توسعه روابط تجاری میان اتاق کرج و انجمن بین المللی آتیک منعقد شد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 30 آذر 1398 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 531

به "استقبال از مشارکت ترکیه در نوسازی صنعت البرز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال از مشارکت ترکیه در نوسازی صنعت البرز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید