اولویت های برنامه پزشکی خانواده و نظام ارجاع روستایی در امسال

به گزارش کولو، مدیرکل دفتر خدمات عمومی سازمان بیمه سلامت گفت: مدیریت خدمات 12 گانه روستایی و پرداخت منظم و کامل سرانه های مصوب خدمات سطح یک سلامت از طرف سازمان بیمه سلامت و وزارت بهداشت و همچنین تشکیل ساختار متناظر برای خدمات سطح یک سلامت و آموزش و پیشگیری در اداره های کل استانی بخشی از اولویت های برنامه پزشکی خانواده و نظام ارجاع روستایی است.

اولویت های برنامه پزشکی خانواده و نظام ارجاع روستایی در امسال

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از آی هینا؛ محمدرضا میرزایی به مناسبت 15 مهر روز روستا و عشایر درباره ارائه خدمات سلامت در قالب برنامه پزشکی خانواده و نظام ارجاع روستایی اضافه نمود: همچنین از دیگر اولویت های این برنامه در سال 99 می توان به ابلاغ فوری تفاهم نامه سطح یک در امسال، برگزاری منظم جلسات ستاد هماهنگی کشوری و برقراری ارتباط بین سامانه های سطح یک وزارت بهداشت و سازمان بیمه سلامت اشاره نمود.

وی اعلام کرد: برنامه پزشکی خانواده و نظام ارجاع روستایی از شهریور سال 1384 با مشارکت سازمان بیمه سلامت و معاونت بهداشت وزارت بهداشت برای جمعیت روستایی، عشایری و شهر های زیر 20 هزار نفر جمعیت و با ارائه 5 خدمت پزشک، ماما، دارو، آزمایشگاه و رادیولوژی در مراکز جامع روستایی و با اعتبار 3 هزار میلیارد ریال شروع شد.

مدیرکل دفتر خدمات عمومی سازمان بیمه سلامت اظهار کرد: در حال حاضر این برنامه با ارائه 12 خدمت و با تصویب 3830 میلیارد تومان اعتبار در حال اجراست. اعتبارات این برنامه به صورت 50 درصد از محل صندوق روستایی سهم سازمان بیمه سلامت و 50 درصد از محل یک درصد ارزش اضافه نموده سهم وزارت بهداشت است.

میرزایی اضافه نمود: جمعیت تحت پوشش این برنامه بیش از 28 میلیون نفر و مبنای جمعیتی جهت پرداخت سرانه معادل جمعیت یک بار خدمت حدود 26 میلیون نفر است. الزامات قانونی برنامه پزشک خانواده و بیمه روستاییان مشمول قانون برنامه 5 ساله ششم توسعه و قانون الحاق بعضی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات اقتصادی دولت مصوب اسفند93 و قانون بودجه 98 کل کشور و اعتبارات مصوب برنامه بیمه روستاییان در سال 99سطوح یک، دو و سه و همچنین از محل صندوق روستاییان سازمان مبلغ 4500 میلیارد تومان و از محل یک درصد ارزش اضافه نموده مبلغ 4600میلیارد تومان است.

وی اعلام کرد: دفتر خدمات عمومی در سال 97 و 98در مجموع مراکز روستایی 31 دانشگاه و دانشکده و اداره کل بیمه سلامت 17استان را مورد پایش و ارزیابی قرار داد. همچنین کارشناسان برنامه روستایی ماهانه یکبار 4100 مرکز سلامت روستایی را با یک لیست استاندارد پایش نموده است و اطلاعات و آمار پایش معیار و ملاک تعدیلات سالانه خواهد بود.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 22 آبان 1399 بروزرسانی: 22 آبان 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1251

به "اولویت های برنامه پزشکی خانواده و نظام ارجاع روستایی در امسال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولویت های برنامه پزشکی خانواده و نظام ارجاع روستایی در امسال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید