تور کاستاریکا: بوم گردی در کاستاریکا

به گزارش کولو، در اینجا شما را با بوم گردی در کاستاریکا آشنا می کنیم.

تور کاستاریکا: بوم گردی در کاستاریکا

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کاستاریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کاستاریکا از سن خوزه و آتشفشان ها و سواحل زیبای این کشور دیدن دیدن کنید.

کاستاریکا، یک کشور کوچک به میزان 51.100 کیلومتر مربع، سرشار از ثروت طبیعی و جاذبه های گردشگری نفس گیر است. این بخش کوچک از زمین تقریباً 0.3٪ از کل سطح زمین را تشکیل می دهد و 5٪ از تنوع زیستی دنیای را در خود جای داده است که برای بوم گردی در کاستاریکا مناسب است. با توجه به آب و هوای عالی کاستاریکا، در این منطقه بیشتر گونه های پرنده از ایالات متحده است و بعلاوه انواع بیشتری از پروانه ها در تمام آفریقا وجود دارد. این واقعیت ها نشان می دهد که چرا این کشور 4 میلیون نفری آمریکای مرکزی، چنین شناختی بین المللی قابل توجهی را در حوزه تنوع زیستی کسب نموده است.

اکوتوریسم پایدار در بوم گردی در کاستاریکااز طریق اکوتوریسم پیروز کاستاریکا توانست اثبات کند که حفاظت و رشد اقتصادی دست به دست هم می دهد. پتانسیل رشد و مزایای زیست محیطی اکوتوریسم باعث می گردد تا این کشور به هیچ وجه برای کشورهای در حال توسعه سنگین نگردد. سرمایه گذاری در اکوتوریسم یک امر ارزشمند است و توسعه مثبتی برای محیط زیست و کشور فراهم می نماید. پارک ملی مانوئل آنتونیو و ذخیره کوه ابر مونتورود به عنوان الگویی برای اکوتوریسم و بوم گردی در کاستاریکا و توسعه پایدار در نظر گرفته شده اند. این پارک ها زیستگاه های مهم و حیاتی را برای گونه های مختلف گیاهی و جانوری ارائه می دهند. علت اصلی پیروزیت اکوتوریسم و بوم گردی در کاستاریکا مربوط به مشارکت فعال بخش خصوصی، تنوع زیستی استثنایی و تعامل بین شبکه جامع منطقه ها حفاظت شده است. سازمان های غیردولتی بین المللی و ملی، مشاغل محلی، بومیان و سازمان های دولتی نیز نقش مهمی در پیروزیت برنامه های اکوتوریسم دارند.

تاثیرات بوم گردی در کاستاریکا در بوم گردی در کاستاریکا شیوه های اکوتوریسم صوتی در کاستاریکا به حداقل رساندن اثرات منفی گردشگری سنتی بر محیط طبیعی، ایجاد آگاهی، ایجاد مزایای اقتصادی برای جوامع محلی و تسهیل در ساخت محیط یاری نموده است. دنیاگردی مسؤول بعلاوه به کشور این امکان را داده است تا به طور چشمگیری به مطالبات روزافزون صنعت گردشگری پاسخ دهد و یکپارچگی فرهنگی جامعه محلی را ارتقا بخشد. در صورت احتیاج به شارژ یا اتصال، برق و Wi-Fi در اتاق اصلی وجود دارد، برای مداوا طولانی به سمت آبگرم بروید و یا از فعالیت های املاکی مانند پیاده روی های آبشار، قایقرانی و قایق سواری رودخانه خودداری کنید. اگر خوش شانس باشید ممکن است در طول اقامت خود در یک جنگل کثیف، میمون یا پلنگ را مشاهده کنید.

پیاده روی در مزارع قهوه و شکلات در بوم گردی در کاستاریکا در بوم گردی در کاستاریکا قهوه یکی از بزرگترین صادرات کاستاریکا است، مزارع قهوه را می توان در بیشتر سیستم های زیست بوم در ارتفاع 6000 فوت مشاهده کرد. یکی دیگر از محصولات طلایی Ticos، کاکائو است که گاهی در کنار دانه های قهوه نیز پرورش می یابد و یک تجربه اکوتوریسم دو به یک را ایجاد می نماید.

در بوم گردی در کاستاریکا از یک آتشفشان بازدید کنید: در میان شگفتی های زیست محیطی در بوم گردی در کاستاریکا کاستاریکا آتشفشان های باورنکردنی وجود دارد که چندین مورد از آنها مانند Arenal فعال هستند و چشمه های گرم و آرامش بخش را فراوری می نمایند که بعضی از محبوب ترین جاذبه های کاستاریکا هستند از آنجا که آنها فوران می نمایند، روزانه از دود و خاکستر ساطع می شوند، به احتمال زیاد یک آتشفشان بخار را در خط آسمان مشاهده خواهید کرد، و باید وقت بگذارید تا با یک پیاده روی به حماسه نزدیک شوید. پارک ملی آتشفشان Poas Volcano بخاطر استخر بخا محبوب است که می توانید از یک نقطه دیدنی آن را مشاهده کنید. آتشفشان Arenal نزدیک به ساحل اقیانوس آرام در جنگلهای بارانی بیولوژیکی پوشانده شده است که می توانید با یک پیاده روی در یک تور حیات وحش آن را اکتشاف کنید.

تعطیلات شگفت انگیز در بوم گردی در کاستاریکابوم گردی در کاستاریکا در محیط زیست به شما امکان می دهد سفر بی نظیر کاستاریکا را داشته باشید در حالی که ردپای مثبتی را بر روی مردم و مکانهایی که بازدید می کنید بگذارید. از لحظه ورود به یکی از فرودگاه های کاستاریکا، می توانید تعطیلات شگفت انگیز را آغاز کنید که نه تنها شیوه زندگی را تغییر می دهد، بلکه شیوه سفر دنیا نیز خواهد بود. بوم گردی در کاستاریکا یکی از مهمترین فعالیتهای اقتصادی کاستاریکا است که خوشبختانه این کشور زادگاه اکوتوریسم و بعلاوه مکانی است که این فعالیت به بالاترین سطح پیروزیت رسیده است. دولت کاستاریکا در کوشش برای حفظ ثروت های طبیعی این کشور، هم اکنون در حال اجرای سیاست های توسعه پایدار است که موجب استفاده مناسب از منابع طبیعی می گردد. به همین علت این هدف را نیز قرار داده است که در سال 2021 کربن خنثی باشد. یکی از برکات آب و هوای بی نظیر کاستاریکا ثروت طبیعی است که از جمله اندازه فوق العاده و تنوع گونه های پرنده را می توان داشت.

انواع باورنکردنی حیات وحش را در بوم گردی در کاستاریکا تجربه کنید:در زیستگاه ها و زیست بوم های متنوع کاستاریکا 13 هزار گونه گیاهی، 2 هزار پروانه و 4500 گونه پروانه ای، 163 گونه دوزیستان، 220 نوع خزندگان، 1.600 گونه ماهی تازه و نمکی و حداقل 870 نوع پرنده زندگی می نمایند. در بوم گردی در کاستاریکا منظره گسترده اس از انواع مختلفی از جنگل ها، از جمله باتلاق های حرا، جنگل های بارانی، حوضچه های علفی، جنگل های ابر، مورها، درختان نخل، چوب بلوط و باغ های باتلاق وجود دارد. بعلاوه غارهای عمیقی برای کاوش و سکونتگاههای قبل از کلمبیا وجود دارد، مکانهایی که بسیاری از مطالعات باستان شناسی بین النهرین را در بر گرفته است. اینها همه بخشی از سیستم گسترده ای از 22 پارک ملی، 10 پناهگاه حیات وحش، 12 ذخیره بیولوژیکی، 8 ذخیره جنگلی و 26 منطقه حفاظت شده است که 25٪ از سرزمین ملی را پوشش می دهد.

تورهای تعطیلات در بوم گردی در کاستاریکا: در بوم گردی در کاستاریکا یکی از زیباترین تورهایی که می توانید در تعطیلات کاستاریکا انجام دهید، برخورد نهنگ ها و دلفین ها است. این تجربه برای پکیج های تعطیلات خانوادگی ایده آل است زیرا این امکان را به بچه ها می دهد تا از یک تماس آموزشی با طبیعت لذت ببرند. برترین چیز این است که تقریباً همه پکیج های تعطیلات کاستاریکا All Inclusive برای پرنده ها عالی هستند، زیرا تقریباً در هر منطقه از کشور می توانید تورهای کوهپیمایی را انجام دهید. در بوم گردی در کاستاریکا، هتل های بوتیک خاصی وجود دارد که به علت قرار گرفتن در آن، برای پرندگان ایده آل هستند. حتی انجمن باغ شناسی کاستاریکا، اشاره می نماید که تماشای پرندگان، که صرفاً یک فعالیت توریستی است، در بین کاستاریکان به طور پیوسته در حال افزایش است. آنها می گویند: حالا، هر کجا که بروید، همه پرندگان خود را می شناسند. نقاط عالی کوهنوردی در جنگلهای بارانی کارائیب ایستگاه بیولوژیکی لا سلوا و پارک ملی تورتگوئرو هستند. پرندگان کوهستانی در La Selva از چگونگی اهلی کردن پرندگان در این ذخیره طولانی مدت حفاظت شده که بیش از 325 گونه در آن قرار دارند، شگفت زده می شوند. در دنیای آبکی Tortuguero می توان پنج گونه شاه ماهی، شاه ماهی های شاه بلوط، سورنگ های سوراخ دار، علف های ببر روفسانس و سه گونه تاک را یافت.

منبع: www.govisitcostarica.com

منبع: راسخون
انتشار: 7 آذر 1400 بروزرسانی: 7 آذر 1400 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1872

به "تور کاستاریکا: بوم گردی در کاستاریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور کاستاریکا: بوم گردی در کاستاریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید