تحویل سامانه های اس-400 روسیه به چین تکمیل شد

به گزارش کولو، یکی از منابع دیپلماتیک نظامی روسیه امروز (دوشنبه) گفت، این کشور تحویل دومین محموله از سیستم های موشکی اس-400 تریومف را به چین به وسیله دریا تکمیل نموده است.

تحویل سامانه های اس-400 روسیه به چین تکمیل شد

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به نقل از خبرگزاری تاس، این منبع بیان کرد: تحویل دادن دومین بخش از سامانه های اس-400 روسی شامل دو بخش از وسایل پرتابی، ایستگاه های رادیویی، تجهیزات خدماتی و انرژی، قطعات یدکی و ساز و کار به چین تکمیل شده است. دولت پکن بیش از 120 موشک راهنمایی شونده ضد هوایی را دریافت نموده است.

این منبع دیپلماتیک نظامی روسیه همچنین بیان کرد، گواهی انتقال این سامانه ها در دسامبر 2019 در چین به امضای دو طرف رسید و شامل 18 ماه ضمانت خدمات تجهیزات از طرف روسی می گردد.

نخستین خریدار سیستم های اس -400

چین نخستین خریدار سامانه های اس-400 تریومف از روسیه است. روسیه در سال 2014 با چین چنین قراردادی را امضا نموده بود.

سامانه های مذکور سیستم های موشکی سطح به هوای دوربرد و میان برد هستند و در سال 2007 عملیاتی شده اند. این سامانه ها برای تخریب موشک های کروز، بالستیک و هواپیماها طراحی شده و می توانند علیه تاسیسات موشکی نیز مورد استفاده قرار بگیرند.

روسیه قراردادهایی را برای ارسال این سامانه ها با چین، ترکیه و هند امضا نموده است؛ ارسال آنها به ترکیه از 12 ژوئیه شروع شده و برای هند نیز انتظار می رود که اواخر امسال میلادی باشد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 5 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1154

به "تحویل سامانه های اس-400 روسیه به چین تکمیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحویل سامانه های اس-400 روسیه به چین تکمیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید